سلیمی: برای صافی متاسفم/ با خواهش مکررسرمربیان ۲ تیم داور وسط شدم

از نظر صافی عدالت یعنی فقط پیروزی دانشگاه آزاد، او باید یکبار کتاب قانون داوری کاراته را بخواند شاید حداقل قوانین را یاد بگیرد.به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، جواد سلیمی داور بین المللی کاراته و رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته در پاسخ به اظهارات احمد صافی سرمربی تیم دانشگاه آزاد به سایت فدراسیون گفت: دباغیان و صافی سرمربیان دو تیم آذر خودرو نوین قم و دانشگاه آزاد اسلامی روز گذشته و در جریان رقابتهای هفته پایانی لیگ برتر، سوپر لیگ، بارها از من خواهش کردند تا شخصاً قضاوت مسابقه این دو تیم را بر عهده بگیرم و من هم به دستور مسئولین فدراسیون به عنوان داور وسط قضاوت مبارزات را بر عهده گرفتم.

وی افزود: انصافاً مثل همیشه داوران قضاوت کننده در مسابقات هفته پایانی کاملاً عادلانه و بی طرف حاضر شدند اما گویا از نظر صافی، عدالت فقط در پیروزی تیم دانشگاه آزاد خلاصه می شود و بس! کاش دوستان در گفتار کمی صداقت وجدان و انصاف را در نظر بگیرند.

سلیمی در رابطه با مطرح کردن موضوع چرخش پنل داوری هم این چنین توضیح داد: صافی باید در طول مدت مربیگری اش حتماً یکبار بصورت کامل قوانین داوری را مطالعه می کرد و شاید این کمک کند که حداقل قوانین داوری را یاد بگیرد. ما در هیچ کجای قوانین داوری، الزامی به چرخش پنل داوری نداریم و فقط در صورت صلاحدید کمیته داوران، این چرخش امکان پذیر است.

وی ادامه داد: به جرات می گویم برای من و کلیه داوران فقط رضایت خدا مهم است و بس و فدراسیون کاراته هم فقط به دنبال عدالت است! اگر خدا از قضاوت وعملکرد ما راضی باشد کافیست و دیگر نیازی به رضایت شخصی دیگران به هیچ وجه نداریم.

سلیمی با اشاره به رقابتهای سال گذشته گفت: از اظهارات صافی در عجب هستم. مگر نه اینکه در طول همه سالهای قبل، با رای همین داوران، صافی و تیمش قهرمان لیگ شده اند. چطور صافی تا چند روز قبل از مسابقات به تمجید از قضاوت داوران پرداخته اما حالا به یکباره قضاوت داوران را یک فاجعه می خواند؟!

وی یادآور شد: البته به صافی حق می دهم که اینگونه رفتار کند چون بالاخره ایشان باید نیز پاسخگوی مدیران دانشگاه آزاد باشد و توجیهی برای هزینه کرد و این همه امکانات و منابع مالی دانشگاه آزاد داشته باشد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته گفت: صافی روی تاتامی یک بازنده بیش نبود ولی با جوسازی و ایجاد فضای احساسی تلاش کرد تا جریان را به نفع خودش پایان دهد. من به عنوان داور وسط طبق قانون تصمیم داشتم تا تیم را اخراج کنم اما مسئولین فدراسیون کاراته علیرغم نقض قانون از سوی او و بی احترامی به ارکان اصلی مسابقه، به خاطر احترام به حمایت های همیشگی دکتر محمد دادکان از ورزش کاراته مانع از این کار شدند. شاید اگر قانون در مورد این اقدام غیراخلاقی صافی اعمال می شد تیم دانشگاه آزاد طبق قانون حتی نمی توانست روی سکوی نایب قهرمانی برود و اینجا این بازیکنان تیم و کاراته بود که بیشترین صدمه را متحمل می شدند.

سلیمی همچنین افزود: از دکتر دادکان تقاضا دارم شخصاً به این موضوع ورود نماید و با بررسی و تحقیق بر نحوه اعتراض آقای صافی، آن دانشگاه با شخص خاطی برخورد لازم را صورت دهد.

وی اظهارات صافی در رابطه با حضور داوران در کلاس مربیگری آن هم با هزینه شخصی را رد کرد و گفت:”نمی دانم صافی بر چه اساسی این اظهارات را اعلام کرده است ، داور باید به کلاس داوری برود نه کلاس مربیگری.”

سلیمی درپایان اظهار داشت: صافی در روز جمعه نه تنها فن را باخت بلکه اخلاق را نیز باخت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا