کلاس مبارزه به دوپینگ برگزار شد

کلاس آشنایی با داروهای ممنوعه(دوپینگ) و عدم استفاده از مواد نیروزا برای مربیان و اردونشینان تیم های ملی بانوان کاراته امروز سه شنبه ۵ خرداد ماه در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، دکتر دادگستر در همین ارتباط به روابط عمومی فدراسیون کاراته گفت: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ برای آشنایی ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی برنامه های را آموزشی در نظر گرفته که ابتدا فدراسیون ها و سپس هیات های ورزشی را تحت پوشش قرار می دهد.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه فدراسیون کاراته همکاری خوبی با ستاد ملی مبارزه با دوپینگ داشته، افزود: امروز این برنامه آموزشی برای کاراته کاهای تیم ملی اجرا شد که شامل معرفی لیست مواد غیرمجاز و داروهای سال ۲۰۱۵ و تغییرات آن نسبت به سال گذشته و نیز آشنایی با فرم معافیت مصرف درمانی بود.

دکتر دادگستر با اشاره به اینکه برخی داروها نظیر کورتون که جزء داروهای غیرمجاز است و دوپینگ محسوب می شود، گفت: آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ در شرایط و زمان خاص فرمی را آماده کرده که ورزشکارانی که مجبور به استفاده از برخی داروها هستند باید این فرم را تکمیل کنند تا بتوانند ورزش قهرمانی را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا