نامه سرگشاده هیات کاراته مازندران به فدراسیون کاراته

حسن ابراهیمی رئیس هیات کاراته مازندران طی نامه ای خطاب به فدراسیون کاراته درباره موضوعات اخیر اظهار نظر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته در متن این نامه آمده است:
تصمیمات آگاهانه و شجاعانه، اتحاد و همدلی اعضای فدراسیون کاراته کشور و در راس آن ریاست فدراسیون کاراته آقای سمندر در شرایط فعلی و سالی که به فرموده مقام عظمای ولایت سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نام گذاری گردیده است و در فدراسیون کاراته به عینه تجلی پیدا کرده است قابل تحسین، تقدیر و حق شناسی و قدرشناسی است.

بنده در مقامی نیستم که بتوانم نظرات افراد و گروههای مختلف کاراته اظهار نظر نمایم اما آنچه که مرا واداشته تا مطالبی را به عرضتان برسانم بعنوان مخاطب مصاحبه هایی که تاکنون از سوی عزیزان مدتی انجام شده است و خودم را در این راه سهیم دانسته افکارم را به رشته تحریر درآوردم بعد از اتمام مسابقات جهانی آلمان که واقعاً با زحمات و تلاش فراوان مسئولین فدراسیون و کادر فنی وقت بوده است حاصل شده بود و فرصت مغتنمی برای جامعه کاراته به شمار می رفت متاسفانه بدلیل کارشکنی و بعضاً مصاحبه های غیرمنصفانه بعضی از عزیزان و بطور کلی حواشی ایجاد شده بود که این کار بزرگ نادیده گرفته شد.

با تمامی احترامی که برای پیشکسوتان فرهیخته قائلم و دستان پرمهرشان را بعنوان تندیس افتخار رشته کاراته می بوسم. از لحظه حضور استاد ارجمند جناب آقای آرین خو شاید انتظار می رفت با حضور ایشان شاهد اتحاد و همدلی باشیم و حواشی از کاراته دست بردارد متاسفانه مطالبی مطرح شد که هر روز فضا را ملتهب می نمود. و در زمانی که همه منتظر آرامش در جامعه کاراته بودند مشخص شد عده ای بدنبال سهم خواهی و مطالبات خودشان هستند و سعی داشتند با ایجاد شکاف میان اعضای فدراسیون که همگی مثل یک خانواده در کنار هم بودند سعی در تخریب جایگاه فدراسیون داشتند چرا که فدراسیون با صداقتی که در آن شاهد بودیم با حضور ریاست محترم فدراسیون در محل کار استاد آرین خو یعنی اهتمام و تقاضا برای پیشرفت کاراته و کنار گذاشتن سلایق شخصی و از طرفی در آن هجمه ها خویشتن داری، عزت نفس و رعایت حقوق فردی جامعه کاراته از سوی دبیر فهیم و خستگی ناپذیر آقای آشوری و نایب رئیس بانوان خانم شاهمحمدی همه و همه نشان از صداقت و بالندگی فضای فدراسیون در جهت حفظ منافع ملی و اعتلای کاراته ایران اسلامی بوده و به نوعی در آن برهه زمانی به نوعی از خودگذشتگی مسئولین فدراسیون جهت تلاش و کوشش بیشتر همدلی و همت وافر برای جامعه کاراته بوده است اما با همه نرمش ها و خویشتن داری ها و حمایت از کادر فنی بوده و انتظار می رفت و کادر فنی نیز صادقانه به حسن نیت فدراسیون جواب میداد استعفای دسته جمعی بعضی به نوعی ضربه بر پیکره کاراته بوده که واقعاً تصمیمات آگاهانه و شجاعانه اعضای فدراسیون و خرد جمعی این عزیزان و حضور صمیمی مسئولین فدراسیون در کنار هم ضمن اینکه قابل تقدیر و تحسین و حق شناسی و قدرشناسی است و با انتخاب مربیان فرهیخته ای چون استاد دباغیان امید را در دل جامعه کاراته زنده کرده است و تبسم را در لحظات در کنار هم بودن مسئولین فدراسیون بر لبان جاری ساخته است.

این حقیر معتقدم آقای سمندر مدیر لحظات بحران و دبیر ایشان انسانی صبور و با اندیشه بلند است. ای کاش عزیزان در فضای صمیمی بهمراه انتقاد، پیشنهادات ارزشمندی ارائه می کردند که امروز قهرمانی جهان فرزندان این مرز و بوم به راحتی به باد فراموشی سپرده نشود. تقاضای این حقیر بعنوان کوچکتر از همه شما این است بیائیم به عنوان بازوان فدراسیون کمک کنیم، راهکار بدهیم، انتقاد کنیم نه انتقام بگیریم، راهکار بدهیم نه را را ببندیم. برایمان مهم نباشد صندلی فلان از آن کیست. پست فلانی به کی می رسد ما به صندلی و پست عزت بدهیم نه عزتمان از صندلی باشد که برای آن مجبوریم هر دری را بشکنیم. بعنوان خدمتگذار جامعه کاراته مازندران و سرباز کوچک ولایت همیشه اعلام کرده ام و الان هم عرض می کنم با تمام توان در خدمت فدراسیون و اهداف وبرنامه های آن هستیم.

سروران عزیزم: کاراته نیازمندآرامش است. کاراته دارای سرمایه های ارزشمند انسانی ست. کاراته جایگاه فرهیختگان و نخبگان است. بیاییم بعنوان خادمین و میراث داران کاراته برای پیشرفت آن از هیچ کوششی دریغ ننماییم. برای آیندگان سرمشق بزرگی و آزادمردی و فتوت و جوانمردی باشیم. و برای نسل جوان و آینده سازان این مملکت که هر کدامشان بعنوان جایگزین و جانشین ما هستند برنامه ریز لحظه به لحظه داشته باشیم. با خدای خود و خون شهدا عهد و پیمان ببندیم چیزی جز صیانت و پاسداری از دستاوردهای نظام و آرمانهای انقلاب برایمان مهم نباشد. با خادمین نظام در فدراسیون کاراته برادروار و غیرتمندانه برای ارزشها تلاش کنیم و در دولت تدبیر و امید تدابیر لازم با افکار بلند جامعه کاراته یعنی شما بزرگواران اندیشده شود و برای فتح قلل جهان و آسیا بار دیگر در سال ۹۴ کمر همت ببندیم.

‫۲ دیدگاه ها

  1. آقای ابراهیمی بهتر است عملکرد خودشان را به نقد بسپارند ایشان در حد این نیستند که اظهار نظر کنند
    کاراته مازندران را از هم پاشیدند و حالا برای فدراسیون و شخص ائل کاراته کشور تصمیم میگیرد
    ابراهیمی نگاهی به خودت بینداز رفتارهای شما مایه ی ننگ جامعه کاراته است
    شما در حدی نیستی که اشخاص شماره یک کاراته کشور را نقد کنی آنهم به روش غیر معمول و غیر فنی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا