سلطانی: نگاه آرین خو به جامعه کاراته از بالا به پایین بود

مربی پیشین تیم های ملی کاراته ایران، گفت: نگاه محمد آرین خو به عنوان مدیرفنی تیم های ملی به جامعه کاراته از بالا به پایین بود.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته شهاب سلطانی درگفت وگو باخبرگزاری ایرنا ودرخصوص اتفاقات رخ داده و کناره گیری مدیرفنی و سرمربیان تیم های ملی این رشته اظهار داشت: برایم عجیب بود که مدیرفنی تیم های ملی چرا این اقدام را انجام داد. البته ورود ایشان از همان روز اول، شبهاتی داشت.

وی افزود: تجربه و شناختی که اهالی کاراته از هم دارند نشان می داد این حضور سرانجام خوبی ندارد.

سلطانی گفت: ابتدا ایشان روی اصل شرط کردن پافشاری داشت.در ورزش ایران عرف نیست فردی که برای خدمت می آید بخواهد برای سیستم آن ورزش شرط و شروط بگذارد.

سرمربی اسبق تیم ملی ایران ادامه داد: مساله بعدی برایم مبلغ قرارداد بسیار بالای ایشان بود که در تاریخ کاراته ایران بی سابقه است و با صحبت های وی که عنوان می کرد برای نجات کاراته آمده است، همخوانی نداشت.

سلطانی با تاکید براینکه نگاه محمد آرین خو به جامعه کاراته از بالا به پایین بود، افزود: وی حتی به دنبال تعویض دبیر و نایب رییس فدراسیون بود که در حیطه وظایفش قرار نداشت و کمیته فنی فدراسیون که از مربیان، داوران و پیشکسوتان رده بالای فدراسیون تشکیل شده است را زیر سوال برد.

وی در خصوص مباحث فنی عنوان کرد: امروز کاراته ایران به عنوان قهرمان آسیا و یکی از بهترین تیم های جهان جایگاهی دارد که نمی توان هر تمرین سلیقه ای را در آن اعمال کرد.

سرمربی تیم های رده های سنی ایران در مسابقات آسیایی امارات افزود: شاید دوستان مواردی به عنوان بهانه جویی مطرح کردند تا خودشان را از کمبودهای فنی کنار بکشند.

وی افزود:زمانیکه برای تماشای مسابقات لیگ حاضر شدم موجی از نگرانی را درجامعه کاراته دیدم که از نحوه تمرینات تیم ملی احساس نگرانی داشتند.

سلطانی در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن و فرصتی که برای آماده سازی تیم ملی ایران به عنوان قهرمان قاره کهن از دست رفته است، گفت: امیدوارم این اتفاقات به تیم ملی ضربه ای وارد نکند، چراکه حدود ۳ ماه زمان مناسب از دست رفت و هیچ اقدامی انجام نشد.

وی گفت:ژاپن به عنوان میزبان درپی رسیدن به قهرمانی است و دلسوزان کاراته باید در کنار هم به دنبال آماده کردن تیم ملی باشند.

سلطانی درپایان عنوان کرد:ازاینکه تیم ملی ایران ماه گذشته دعوت جمهوری آذربایجان را به عنوان یکی ازتیم های صاحب سبک برای برگزاری اردویی که هزینه ای برای ما نداشت، نپذیرفت احساس خوبی ندارم، چراکه این پاسخ منفی در مناسبات بین المللی در وجه کاراته ایران تاثیر منفی می گذارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا