آرین‌خو: سمندر می‌گفت همه دارند خیانت می‌کنند

مدیر مستعفی تیم‌های ملی کاراته مدعی شد: عده‌ای در فدراسیون کاراته فساد ایجاد می کنند و یکی از علت‌هایی که در این مدت من خیلی با فدراسیون همکاری نمی کردم حضور چنین افرادی بود.
به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از ایسنا، اعضای کادر فنی تیم‌های ملی کاراته و همچنین مدیر تیم‌های ملی به صورت دسته جمعی از سمت خود استعفا داده اند که فدراسیون کاراته دباغیان را به عنوان سرمربی جدید معرفی کرد. محمد آرین خو مدیر مستعفی تیم‌های ملی کاراته در گفت و گو با ایسنا، درباره استعفای دسته جمعی کادر فنی تیم ‌های ملی کاراته، ادعا کرد: زمانی که رییس فدراسیون پیشنهاد دبیری این فدراسیون را ارائه کردند گفتند “من در فدراسیون تنها هستم و همه دارند به کاراته خیانت می‌کنند و اگر تو بیایی می‌توانیم شرایط را بهبود ببخشیم.” بعد از این صحبت‌ها و برگزاری جلسات متعدد من قبول کردم که به عنوان مشاور فدراسیون فعالیت کنم.

آرین خو ا‌دا‌مه‌ داد: از آن زمان تا دیروز که استعفا دادم کاملا در اختیار فدراسیون بودم. من به آقای سمندر گفته بودم که آقای عاشوری و خانم شاه محمدی باید از فدراسیون بروند، چون سوابق خوبی ندارند و با روحیات من سازگار نیستند. بعد از این صحبت‌ها من گفتم تا پایان اردیبهشت ماه منتظر ایجاد تغییرات می‌مانم حتی در همان زمان نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان و همچنین آقای سمندر فرستادم و خواستم که به این درخواستم عمل شود.

مدیر مستعفی تیم‌های ملی کاراته درباره دبیر و نایب رییس بانوان فدراسیون گفت: آقای عاشوری در امور مردان و خانم شاه محمدی هم در امور زنان کاملا دخالت می‌کنند در حالی که نایب رییس بانوان هیچ بویی از کاراته نبرده است، اما توقع داشت همه چیز بر اساس نظرات او باشد. لیلا حکیمی سرمربی تیم ملی بز‌ر‌گسالان بعد از یک روز مرخصی توسط خانم شاه محمدی اخراج شد.

آرین خو با تاکید بر این که یک شخص نباید ۲۲ سال دبیر فدراسیون باشد، ادعا کرد: آقای عاشوری چه کاری انجام داده که باید ۲۲ سال دبیر فدراسیون باشد در حالی که در این مدت روسای زیادی آمد‌ه‌اند و رفته‌اند و در واقع خود این آقا است که روسای فدراسیون را تعیین می‌کند. در حضور آقای سمندر بارها از فساد صحبت کردم. یکی از دلایلی که در این سال‌ها تنها دو بار مدیر تیم‌های ملی شده‌ام حضور همین افراد بود. در انتخابات فدراسیون که آقای آهی و پناهی کاندیدا بودند، عاشوری با برخی اقدامات باعث شد آهی رییس فدراسیون شود.

او در ادامه افزود: همان نامه‌ای که به آقای سمندر فرستادم همانند آن را به وزارت ورزش و جوانان نیز فرستادم. وزیر ورزش و جوانان من را می‌شناسد، اما از زمانی که آمده یک بار هم ما را دعوت نکرده تا درباره مسائل کاراته صحبت کنیم. من احتیاجی به پست و مقام ندارم. تمامی مسائل به گوش وزیر ورزش و جوانان رسیده و چیزی نیست که او از آن بی اطلاع باشد. آیا ما در این مملکت کسی را نداریم که بعد از ۲۲ سال دبیر فدراسیون شود.

مدیر مستعفی تیم ملی کاراته درباره شرایط نابسامان این رشته گفت: این افراد لطمه بزرگی به کاراته زده اند و فدراسیون تنها محلی برای برگزاری مسابقات و اعزام تیم‌ها شده است. کوچک‌ترین مساله فنی و پایه‌ای در این فدراسیون صورت نمی‌گیرد.

آرین خود در پایان مدعی شد: یکی دیگر از کارهایی که در کاراته انجام می‌شود خرید و فروش مدرک و دان و همچنین سوء استفاده‌هایی است که صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا