خط و نشان کاراته کاهای ایران در آسیا

درخشش نمایندگان کاراته کشورمان در دومین دوره جام باشگاههای آسیا یک بار دیگر قدرت کاراته ایران را به رخ آسیا کشید.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، ۳ تیم باشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، گیلان و اصفهان در دومین دوره پیکارهای جام باشگاههای آسیا که طی روزهای ۵ و ۶ اردیبهشت ماه به میزبانی تاشکند ازبکستان برگزار شد، درخشش قابل ملاحظه ای داشتند.

البته نباید از نتیجه درخشان کاراته کاهای تیم دانشگاه آزاد که عنوان قهرمانی این دوره از رقابتها را با ۹ مدال طلا، یک نقره و ۵ برنز هم کسب کردند به سادگی گذشت.

تیم های گیلان با یک نقره و ۳ برنز و اصفهان با یک نقره و یک برنز هم نتیجه خوبی بدست آوردند. در واقع صید مدالهای طلا ، نقره و برنز توسط کاراته کاهای ایرانی در این رقابتها باردیگر اقتدار کاراته ایران در آسیا را به رخ رقبا کشید.

در وزن ۵۰- کیلوگرم سحر کرجی با غلبه بر نماینده قزاقستانی در فینال موفق شد مدال طلای این وزن را کسب کند.

در وزن ۵۵- کیلوگرم فاطمه چالاکی نماینده تیم دانشگاه آزاد اسلامی با غلبه بر تمامی رقبا مدال طلای این وزن را بر گردن آویخت.

مدال طلای وزن ۶۱-کیلوگرم هم توسط رزیتا علیپور با غلبه بر حریف ازبکستانی در فینال بدست آمد.

در وزن ۶۸+کیلوگرم، حمیده عباسعلی دیگر نماینده تیم دانشگاه آزاد اسلامی بود که ابتدا نماینده ترکمنستان را با حساب ۹ بر صفر از پیش رو برداشت، در دومین دیدار مقابل کاراته کای ازبکستانی ۷ بر یک به برتری رسید و در فینال هم موفق شد دیگر کاراته کای کشور میزبان را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

کومیته تیمی بانوان هم پس از یک دور استراحت، در دور دوم تیم ازبکستان را از پیش رو برداشت و در فینال مقابل تیم دیگری از ازبکستان نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

در کاتای تیمی دختران دانشگاه آزاد اسلامی با ترکیب مهسا افسانه، نجمه قاضی زاده و الناز تقی پور به میدان رفت و پس از پیروزی بر تمامی حریفان، در دیدار فینال مقابل کاتاروهای الاهلی امارات برنده شد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۸۴+کیلوگرم ذبیح اله پورشیب از تیم دانشگاه آزاد اسلامی پس از استراحت در دور نخست، دور دوم برابر حریف ترکمنستانی ۸ بر صفر به برتری رسید.درادامه موفق شد با نتیجه ۷ بر صفر کاراته کای کویتی را از پیش رو بردارد. این کاراته کا مدال طلای بازیهای آسیایی اینچئون را در کارنامه داشت. پورشیب در فینال مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه ۵ بر ۲ به برتری رسید و صاحب مدال طلای این وزن شد.

کومیته تیمی مردان دانشگاه آزاد اسلامی از سد تیم های چین، قزاقستان و ازبکستان گذشتند و بر سکوی قهرمانی قرار گرفتند.ذبیح اله پورشیب، بهمن عسگری، حسین سمندر، مهدی سلطانی، ابراهیم حسن بیگی، علی فداکار، هامون درفشی پور، ترکیب کومیته تیمی مردان را تشکیل دادند.

کاتای تیمی پسران دانشگاه آزاد اسلامی با ترکیب روزبه روشنی، سهیل ساجدی فر و امیر بهادر تدین هم بر سکوی نخست قرار گرفت وصاحب مدال طلا شد.

در وزن ۵۵- کیلوگرم که وحید حسنی پور از تیم گیلان و میعاد یاری از تیم دانشگاه آزاد اسلامی با پشت سر گذاشتن تمام رقبا به فینال رسیده بودند، این میعاد یاری بود که موفق شد با پیروزی بر حسنی پور به مدال طلا دست یابد و مدال نقره هم به حسنی پور برسد.

در کاتای انفرادی محمد رضا باتوانی از تیم اصفهان در دیدار فینال شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در کاتای انفرادی بانوان ندا رضایی که به همراه تیم گیلان در این رقابتها شرکت کرده بود پس از آنکه توانست حریفانی از قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان را با نتایج مشابه ۵ بر صفر مغلوب کند و راهی دیدار فینال شود، در دیدار پایانی برابر کاراته کا اسپانیایی لژیونر تیم الاهلی امارات باخت و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۴-کیلوگرم آروین باقری مدال برنز را بر گردن آویخت.

در بخش کومیته تیمی هم تیم گیلان با ترکیب سعید عباسی، پوریا حیدریان و دادیار رهنما به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۰-کیلوگرم هامون درفشی پور مدال برنز را بر گردن آویخت. او در بازی دوم مقابل نماینده قزاقستان نتیجه را واگذار کرد و در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه داد.

بهمن عسگری هم در وزن ۷۵-کیلوگرم، دیگر مدال برنز تیم دانشگاه آزاد را کسب کرد. این کاراته کا هم در سومین دیدار مقابل حریف قزاقستانی مغلوب شد و در جدول شانس مجدد به مبارازتش ادامه داد.

در همین بخش مهسا افسانه از تیم دانشگاه آزاد اسلامی موفق شد مدال برنز را کسب کند. افسانه هم در دیدار برابر نماینده کشور امارات مغلوب شده بود.

الهه رضا زاده کاراته کای وزن ۶۸-کیلوگرم تیم دانشگاه آزاد اسلامی هم مدال برنز این دوره از پیکارها را بر گردن آویخت.

فرید حقیقی دیگر کاتاروی کشورمان از تیم دانشگاه آزاد اسلامی که در دور نخست مقابل کاتاروی اماراتی که عنوان قهرمانی آسیا را یدک می کشید مغلوب شد در رپه شارژ پیروز میدان شد و به مدال برنز رسید.

محمد غروبی در وزن ۶۷- کیلوگرم از تیم گیلان در مکان سوم قرار گرفت و صاحب مدال برنز شد.

در کاتای تیمی هم تیم کاتای اصفهان با ترکیب محمد باتوانی، محمد علی باتوانی و محمد رضا باتوانی به میدان رفت و به مدال برنز رسید.

امیر رضا پور محمد ، دانیال زحمتکش، نیما شافعی از تیم گیلان به مدال نرسیدند و حسین سمندرو علی فداکار از تیم دانشگاه آزاد اسلامی هم نفراتی بودند که از رسیدن به مدال در بخش انفرادی بازماندند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا