پناهی: خواسته‌های آرین‌خو در چارچوب اداری نیست/سمندر باید راه‌ حل آرین‌خو را بررسی کند/ دوستان در امور فدراسیون به روزمرگی افتاده‌اند

رئیس سابق فدراسیون کاراته گفت: خواسته‌های آرین‌خو به عنوان مدیر تیمهای ملی در چارچوب اداری نیست/صحبت‌های آرین‌خو به عنوان بزرگتر کاراته باید از سوی رئیس فدراسیون مورد بررسی قرار بگیرد.


به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز سید عباس احمدپناهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ در واکنش به صحبت‌های محمد آرین‌خو مدیر فنی تیم‌های ملی کاراته مبنی بر اینکه باید در پست‌های اجرایی فدراسیون کاراته تغییراتی ایجاد شود، اظهار داشت: رئیس فدراسیون می‌تواند در مورد تغییراتی که مطرح شده ابتدا بررسی و پس از آن تصمیم‌گیری کند. به هر حال شاید خیلی‌ها موافق تغییرات در پست‌های دبیری و نایب‌ رئیسی بانوان فدراسیون باشند و برخی افراد نیز مخالف این موضوع باشند، اما این در حیطه تصمیمات رئیس فدراسیون است که آیا تغییرات ایجاد شود یا خیر. آرین خو از بزرگان کاراته است و اگر به عنوان مدیر تیم‌های ملی این خواسته را دارد باید بگوییم در چارچوب اداری نیست، اما اگر صحبت‌های او به عنوان بزرگتر کاراته مطرح شده تا این رشته پیشرفت کند رئیس فدراسیون باید راه‌ حلی را که آرین خو مطرح کرده را بررسی کند.

وی در پاسخ به این سؤال که به هر حال این روزها مصاحبه‌های جنجالی که بین رئیس و دبیر فدراسیون رد و بدل شده حاکی از آن است که اختلافات در فدراسیون کاراته خیلی زیاد است، آیا شما نیز با تغییرات موافق هستید یا خیر، گفت: زمانی که رئیس و دبیر فدراسیون با یکدیگر اختلاف دارند قطعاً کار خوب پیش نمی‌رود و نخواهد رفت. البته خیلی از این مشکلات به رئیس فدراسیون ارتباط دارد، او دو سال است که مسئولیت ریاست فدراسیون را برعهده گرفته، اما تا به امروز هیچ برنامه‌ای از خود ارائه نکرده است. او بگوید دو سال دیگر در فدراسیون کاراته مسئولیت دارم و این برنامه‌های من برای پیشرفت کاراته، اما به هیچ عنوان ما چنین چیزی را از سمندر شاهد نیستیم. درگیری‌های داخلی که در فدراسیون وجود دارد هیچ کمکی به کاراته نمی‌کند.

پناهی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ اگر مشکل کاری است که این موضوع همه جا وجود دارد. پس باید این دوستان مشکلات را حل کنند و پس از آن به فکر کاراته باشند. ما دو سال زمان را به راحتی از دست دادیم. مشکلات داخلی باعث شد بهترین فرصت‌ها را در این دو سال از دست بدهیم.

 رئیس سابق فدراسیون کاراته گفت:‌ مشکلات داخلی فدراسیون باعث شد تا در مجمع انتخاباتی فدراسیون جهانی که در آلمان برگزار شد کمیته پزشکی فدراسیون جهانی را نیز از دست بدهیم. اشتباهی که سمندر کرد و رفت در گروه بازنده‌ها و این اتفاق رخ داد. به نظر من اگر مردانی به آلمان اعزام می‌شد قطعاً جزء ۱۰ داور برتری می‌شد که ۲۰ سال است قضاوت می‌کند و او نیز می‌توانست سوت طلایی را دریافت کند، اما متأسفانه عدم اعزام او باعث شد که این فرصت بزرگ از کاراته گرفته شود. متأسفانه در کاراته مشکلات زیادی داریم. در مجموع رئیس، دبیر، نایب‌ رئیس هر کسی در جایگاهی که حضور دارد مقصر است و باید مشکلات بین خودشان حل و فصل شود.

وی در واکنش به این سؤال که گویا شنیده شده وزارت ورزش قرار است تغییراتی در این فدراسیون ایجاد کند این موضوع صحت دارد یا خیر،‌ گفت: بنده تا جایی که اطلاع دارم فدراسیون کاراته جزو آن دسته از فدراسیون‌هایی است که در آن قرار است تغییرات ایجاد شود. در این مدت دوستان عملکرد خوبی نداشته‌اند و همه ما شاهد بودیم در تیم ملی و مسابقات انتخاباتی چقدر حاشیه برای فدراسیون به وجود آمد که در پایان کاراته صدمه دید.

پناهی در مورد اینکه در طول این دو سال دان‌های زیادی به کاراته‌کاها داده شده است، گفت:‌ شما بررسی کنید و ببینید در طول دو سالی که سمندر رئیس فدراسیون بوده به چه اندازه دان صادر شده است. مدیر باید برنامه‌ ریزی کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشد اما متأسفانه مسئولان فدراسیون به روزمرگی افتاده‌اند و هر روز با حضور در فدراسیون کارهای خود را انجام می‌دهند و شب خداحافظی می‌کنند.

رئیس سابق فدراسیون کاراته در ادامه خاطرنشان کرد: چرا امارات که ۱۰ کاراته‌کا ندارد در پست نایب‌ رئیسی فدراسیون جهانی قرار می‌گیرد و عربستان که هیچ نشانی در کاراته ندارد عضو هیأت رئیسه می‌شود؟ اما کاراته ایران در هیچ کمیته‌ای جایگاهی ندارد. بنده یک پست در آسیا دارم که برای آنکه برکنار شوم دوستان چندین نامه به کنفدراسیون آسیا ارسال کرده‌اند که ما این آقا را قبول نداریم. بارها به آقایان گفته‌ام اگر اختلافاتی بین ما وجود دارد نباید بیرون از کشور مطرح شود؛‌ چرا که با این رفتارها کنفدراسیون آسیا روی ما حساب باز نمی‌کند. متأسفانه به جای اینکه یکدیگر را کمک کنیم، همدیگر را با این رفتارها در آسیا خراب می‌کنیم و به همین دلیل است که هیچ جایگاهی در کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی نداریم.

 وی در پایان گفت: ما فرض را بر این بگیریم که وزارت ورزش تغییراتی نمی‌خواهد در کاراته ایجاد کند. دوستان دو سال فرصت دارند تا برنامه‌ریزی کنند و با این کار کاراته رشد کند. اینکه فقط ما قول دهیم و در عمل هیچ کاری نکنیم درست نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا