هفته اول دی زمان برگزاری سوپرلیگ و لیگ برتر

بعد از چهار تعویق در زمان برگزاری لیگ‌های کاراته مردان و زنان، رییس سازمان لیگ فدراسیون کاراته گفت: این بار دیگر زمان برگزاری لیگ تمدید نمی‌شود و چهارم و پنجم دی لیگ‌های برتر و سوپر لیگ شروع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از ایسنا محمدعلی زمانی در مورد اینکه چرا زمان برگزاری لیگ برتر و سوپرلیگ کاراته مردان و زنان که قرار بود از ۲۸ مهرماه شروع شود تا به حال چهار بار به تعویق افتاده است اظهار کرد: ما هم نمی‌خواستیم لیگ این همه به تعویق بیفتد اما پایه و اساس برگزاری لیگ‌ها، تیم‌ها هستند. با توجه به اینکه ملی‌پوشان ما در بازی‌های آسیایی اینچئون و مسابقه‌های قهرمانی جهان بودند و باشگاه‌ها می‌خواستند آن‌ها را جذب کنند، زمان برگزاری لیگ کمی به تعویق افتاد. البته بحث‌های مالی و جذب اسپانسر هم یک دلیل دیگر در به تعویق افتادن مسابقه‌ها بود.

وی افزود: زمان آخری که برای ارسال مدارک و ثبت نام قطعی تیم‌ها در نظر گرفته‌ایم دوم دی است و سوم دی هم یک دوره استاژ داوری و آشنایی با قوانین جدید گذاشته‌ایم. حضور همه داوران و مربیان برای حضور در ایران استاژ الزامی است.

رییس سازمان لیگ فدراسیون کاراته با تاکید بر اینکه زمان تعیین شده برای ارسال مدارک و شروع لیگ برتر و سوپرلیگ دیگر تمدید نمی‌شود گفت: این زمان قطعی است و آن را طبق بخشنامه‌ای به تمام استان‌ها ارسال کرده‌ایم. چهارم دی مسابقه‌های لیگ برتر و پنجم دی هم مسابقه‌های سوپرلیگ برگزار خواهد شد. همه چیز برای برگزاری خوب و مطلوب این مسابقه‌ها آماده است.

زمانی ادامه داد: ‌برخی تیم‌ها برای پرداخت ورودیه و همچنین قرارداد بازیکنان خود زمان خواسته بودند که به آن‌ها هم مهلت دادیم تا در روز شروع مسابقه‌ها این نقایص را برطرف کنند. اگر این موارد برطرف شد نام آن‌ها در لیگ ثبت می‌شود و اگر برطرف نشد نام آن‌ها از لیگ کنار گذاشته می‌شود.

وی گفت: برای حضور در مسابقه‌های سوپرلیگ مردان یازده تیم متقاضی بودند که فعلا حضور شش تیم آن‌ها قطعی است. اگر حتی ۱۰ تیم هم در این رقابت‌ها داشته باشیم شرایط خوبی خواهد بود.

رییس سازمان لیگ فدراسیون کاراته در مورد لیگ‌های بانوان هم گفت: برای سوپر لیگ بانوان ۷ تیم متقاضی حضور در مسابقه‌ها بودند که از این میان حضور چهار تیم در سوپرلیگ قطعی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا