درخشش داوران ایرانی در رقابت های بین المللی کاراته مالزی

داوران جهانی، آسیایی و ملی ایران با حضور در رقابت های بین المللی کاراته 'جام شهردار کوالالامپور' استعداد ایرانیان در بخش های مختلف ورزش کاراته از جمله داوری را به نمایش گذاشتند.
به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از ایرنا، در این دوره از مسابقات دو داور جهانی و سه داور آسیایی از ایران در سه تاتامی مختلف در این رقابت ها قضاوت می کنند.

'محمد محمدخانی' و 'منوچهر حاجی محمدیان' دو داور جهانی هستند که این دوره از مسابقات را داوری می کنند.

محمدخانی مربی تیم کاراته 'پوتراجایا' پایتخت سیاسی مالزی را نیز بر عهده دارد.

منوچهر حاجی محمدیان دیگر داور جهانی نماینده ایران، رییس سبک شوتوکان ریوبوکا است.

در بخش داوران آسیایی نیز 'حسین حسینی'، 'امین رضایی' و 'آزاده بهزاد' در این دوره از مسابقات کاراته مالزی به قضاوت می پردازند.

آزاده بهزاد تنها داور زن است که در نخستین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام شهردار کوالالامپور قضاوت برخی از این رقابت ها را بر عهده دارد.

تنها داور زن این مسابقات در گف وگو با خبرنگار ایرنا، با خوب ارزیابی کردن سطح نخستین دوره این مسابقات، گفت که کاراته کاهای دختر ایرانی با رعایت حجاب توانسته اند تاکنون به نتایج خوبی دست یابند.

وی تصریح کرد که ورزشکاران ایرانی از نظر فنی در سطح قابل قبولی هستند و تنها رقیب جدی ایران در این دوره از رقابت های کاراته مالزی تیم ژاپن است.

در این دوره از مسابقات کاراته مالزی ورزشکارانی از ۱۱ کشور جهان از جمله ایران، ژاپن، اندونزی، سنگاپور، چین، ویتنام، سریلانکا، هند، مالزی، ویتنام و کره جنوبی حضور دارند.

شهر کوالالامپور میزبان نخستین دوره 'جام شهردار کوالالامپور' است.

هیات ۴۴ نفره تیم کاراته ایران در این دوره از مسابقات شامل ۳۰ کاراته کا زن و مرد در رده های مختلف سنی است. ۱۴ نفر دیگر نیز به عنوان سرپرست، مربی و داور این هیات ورزشی را در مالزی همراهی می کنند.

سرپرستی تیم ایران بر عهده 'سیدعباس احمد پناهی' رییس سابق فدراسیون کاراته ایران و عضو هیات رییسه کنفدراسیون کاراته آسیا است.

'محمدعلی مردانی' عضو ایرانی شورای داوری کاراته آسیا نیز سرپرستی یکی از سه گروه کاراته کاهای ایرانی را برعهده دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا