صافی: دنیا کاراته ایران را ستود

سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته کره جنوبی گفت: اعضای تیم ملی کاراته ایران مبارزات درخور توجهی روی تاتامی برمن به نمایش گذاشتند و کسب ۵ مدال رنگارنگ در دنیای کاراته ستودنی بود.

احمد صافی که این مسابقات را از نزدیک تماشا می کرد افزود: خیلی خوشحال هستیم که کاراته ایران به قسمتی از آنچه استحقاقش را داشت، رسید و با درخشش ورزشکاران در غالب دو تیم مردان و بانوان به جرات باید گفت که دنیا  "کاراته ایران" را ستود و این دوره فراموش نشدنی در تاریخ کاراته برای همیشه ثبت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از مهر، وی در ارزیابی خود از عملکرد تیم ملی ایران گفت: تیم بانوان ایران در اولین تجربه خود روی تاتامی مسابقات قهرمانی جهان بهترین نتیجه را کسب کرد. صعود یک کاراته‌کا به دیدار پایانی در کومیته که با مدال نقره همراه بود و کسب یک نشان برنز در کاتای تیمی عملکرد خوبی است

ضمن اینکه به نظر من مهسا افسانه حقش شکست در دیدار رده بندی نبود . نام و سابقه حریف اسپانیایی با دارا بودن طلای اروپا بر نتیجه واقعی غالب شد.

این کارشناس کاراته در خصوص تیم مردان هم گفت: مهدی زاده کارش سخت بود ولی با تمام وجود جنگید و دومین مدال جهانی خود را با چنگ و دندان به دست آورد. سجاد گنج زاده واقعا آسیا را فراموش کرده بود و در سطح اول کاراته دنیا مبارزه کرد و نقره انفرادی و تاثیر مستقیم در کسب مدال تیمی از سجاد گنج زاده یک نام فراموش نشدنی به جا گذاشت.  

بهمن عسگری در انفرادی بی برنامه بود و بد شانس ولی اعتماد مربی و توانایی او همه را به وجد آورد. او در تیمی شش دانگ بود و بدونه نقص همه را مات کرد. تلاش ذبیح الله پورشیب و رسیدن به رتبه پنج جهانی  در کنار کسب مدال طلای تیمی او را با تاریخ کاراته عجین کرد. ایمان سنچولی در مقدماتی تیمی نقش خوبی داشت ولی در فینال کم تجربه بود
.
صافی با تمجید از سعید احمدی در مبارزات تیمی گفت: مردی که نوع مبارزات و توانایی هایش حریف را که نه کل سالن را تحت تأثیر قرار داد سعید احمدی عالی بود. او با با آسیب دیدگی در بخش انفرادی شانس مدال را از دست داد. ولی اعتماد مربی و کادر فنی به او که مرد روزهای سخت هست  باعث شد کاراته ایران در مقابل چشمان بهت زده چندین هزار مشوق ژرمنها طلا را از چنگ میزبان خارج و ایران را به بهترین ، ارزشمندترین و با عیارترین مدال طلای مسابقات جهانی رساند

سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته کره جنوبی در خصوص سطح فنی مسابقات هم گفت: سطح مسابقات عالی و شاهد تغییرات محسوسی در جغرافیای کاراته دنیا بودیم. آذربایجان که دوره قبل دو فینالیست و رتبه چهار جهان را در اختیار داشت در حسرت یک مدال برنز ماند ، ژاپن فوق العاده بود ، بخصوص در کومیته پیشرفت زیادی را نمایش داد و در کاتا هم در کل حرف اول را زدند. میزبان فنی و پر تلاش و با قدرت و حساب شده به نتایج خوبی رسید و مصر و ترکیه همچنان در سطح جهان مطرح هستند . برزیل نقره خود را به طلا تبدیل کرد و گرجها با استفاده از تجربه و هوش و تلاش قابل تحسین کاراته کای ٣٢ ساله خود یعنی "گوگیتا" صاحب اولین طلای جهانی خود شدند.ضمن اینکه اسپانیا ، ایتالیا و فرانسه هنوز هم  قهرمانانی دارند که دست خالی مسابقات جهانی را ترک نکنند.در کل باید گفت که کاراته هر روز در حال پیشرفت است و این استقبال ، کیفیت و زیبایی در انتظار ورود به المپیک است.

وی به تیم ایران هم اشاره کرد و گفت: ایران توسعه یافته ترین کشور آسیایی در کاراته دنیا بود و همه کارشناسان حاضر در برمن کاراته ایران را تحسین کردند. از میان تیم های آسیایی شرکت کننده در این مسابقات فقط ژاپن ، ایران مالزی  به مدال دست پیدا کردند. باید به تمام مردم ایران تبریک بگویم که مسئولان فدراسیون دست به ریسک بزرگی زدند و نتیجه عالی هم کسب کردند. اما مهم ترین پیام این دوره از رقابتهای جهانی برای کاراته ایران این بود که  لطفا"اختلافات، منیت ها و در گیری ها"  را کنار گذاشته و از این پتانسیل بهره لازم را ببرید.

بیست و دومین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان یکشنبه شب در برمن آلمان به پایان رسید و تیم ملی ایران با یک طلا ، دو نقره و دو برنز عنوان ششم را به خود اختصاص داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا