رهنما:کاراته استحقاق قهرمانی جهان را داشت

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: بهترین تیم در بیست و دومین دوره رقابتهای قهرمانی جهان بودیم و با برتری مقابل آلمان ثابت کردیم شایسته ترین تیم برای قهرمانی بودیم.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، مسعود رهنما که در این دوره از مسابقات قهرمانی جهان هدایت تیم ملی کاراته را برعهده داشت با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: این دوره از مسابقات در بالاترین سطح فنی برگزار شد و اعضای تیم ملی کشورمان که توانایی کسب حداقل سه مدال در بخش انفرادی را داشتند در کومیته تیمی انگیزه بالایی داشتند تا عنوان قهرمانی را کسب کنند و با جدیت تمام مقابل رقبای ظاهر شدند و بدون شک بهترین و شایسته ترین تیم برای رسیدن به کسب مدال طلا بودند. 

وی ادامه داد: سفارت آلمان با ندادن روادید به ناحق در حال محروم کردن تیم ملی ایران از حضور در این دوره رقابتهای قهرمانی جهان بود که با پیگیری های خوب وزارت امور خارجه روادید تیم ملی صادر شد و اعضای تیم ملی هم با کسب عنوان قهرمانی و شکست تیم آلمان در دیدار نهایی پاسخ مناسبی به بی احترامی سفارت آلمان داد. در این جا باید از مسئولان وزارت امور خارجه که مجدانه کار را دنبال کردند تشکر کنم.

رهنما در بخش دیگری از سخنان خود به ترکیب تیم ملی در این دوره از رقابتها اشاره کرد و افزود: ترکیبی از جوانی و تجربه در اختیار داشتیم که مبارزات خوبی به نمایش گذاشتند و در بازی نهایی هم پس از مشورت با اعضای کادر فنی بهترین نفرات را بریا حضور در بازی پایانی انتخاب کردیم و خدا را شکر نتیجه هم گرفتیم. البته باید این قهرمانی را به تمام اهالی کاراته ایران ، مربیان سازنده ای که نقشی در تیم ملی داشتند و مردم عزیز که حامیان اصلی ما هستند تقدیم کنیم 

سرمربی تیم ملی کاراته ادامه داد: ۹۳ سال خوبی برای کاراته ایران بود که چون گذشته خیلی از اولین ها برای فدراسیونی که هدایتش با علیرضا سمندر بود رقم خورد. مدال طلای بازی آسیایی در بخش بانوان ، دو مدال نقره و برنز بانوان برای اولین بار در مسابقات قهرمانی جهان و همچنین طلای کومیته تیم نشان داد که کاراته ایران چه جایگاه بالایی در سطح جهان دارد. 

وی به رقابتهای جام بیست و دوم هم اشاره کرد و افزود: در این دوره از مسابقات ۶۴ مدال رنگارنگ  توزیع شد که خیلی از کشورها موفق به کسب مدال شدند. این نشان از گسترش کاراته در تمام کشورهای دنیاست. حضور نزدیک به ۱۲۰ کشور جهان و ۱۶ هزار نماشاکر در سالن مسابقات در کنار بالا بودن سطح فنی مسابقات نشان داد که کاراته باید راه المپیکی را با سرعتی بیشتر طی کند. 

رهنما در پایان با تشکر از دبیر فدراسیون کاراته گفت: در کسب نتیجه خوب تیم ملی کاراته در رقابتهای جهانی عواملی زیادی نقش داشتند که باید زا همه کسانی که کمک کردند قدردانی کنیم ولی از نقش محسن آشوری نباید به سادگی گذشت. مردی که سالهاست در کاراته ایران زحمت می کشد و در همین دوره هم برای اخذ روادید و حضور تیم ملی در آلمان نقش پررنگی داشت. 

تیم ملی کاراته ایران در رقابتهای قهرمانی جهان با کسب طلای کومیته تیمی ، دو نقره کومیته انفرای توسط سجاد گنج زاده و حمیده عاسعلی ، دو برنز امیر مهدیزاده و کاتای انفرادی بانوان در مجموع عنوان ششم جهان را کسب کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا