سمندر: هر کسی سلیمی را اعزام کرده باید پاسخگو باشد/ از روز اول هم مخالف رفتن او بودم

رئیس فدراسیون کاراته گفت: هر کسی برای سلیمی بلیت تهیه کرده باید پاسخگوی این اتفاق باشد، چرا که بارها اعلام کرده بودم که او حق ندارد به همراه تیم ملی به آلمان اعزام شود. 

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، علیرضا سمندر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اینکه از روز اول هم مخالف اعزام مرتضی سلیمی به عنوان عضو کمیته بین‌الملل فدراسیون به مسابقات جهانی آلمان بوده، اظهار داشت: پیش از اینکه مسئولیت فدراسیون کاراته را برعهده بگیرم مرتضی سلیمی در کمیته بین‌الملل فدراسیون مشغول به کار بود. پس از اینکه به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شدم صدر را به عنوان مدیر کمیته بین‌الملل انتخاب کردم. متأسفانه دبیر فدراسیون برای انجام کارهای اعزام تیم ملی به خاطر تجربیاتی که سلیمی برای گرفتن ویزای تیم ملی داشت او را انتخاب کرد تا مراحل انجام کارهای تیم ملی را از طریق سفارت آلمان او انجام دهد.

رئیس فدراسیون کاراته در ادامه گفت: زمانی که به من اطلاع دادند قرار است سلیمی به همراه تیم ملی به عنوان عضو کمیته روابط بین‌الملل به مسابقات اعزام شود بنده به شدت با این موضوع مخالفت کردم و اعلام کردم به هیچ عنوان کسی حق ندارد برای او بلیت تهیه کند. من از روز اول هم مخالف اعزام او به آلمان بودم و حالا هر کسی برای او بلیت تهیه کرده باید پاسخگوی این اتفاق باشد چرا که بارها و بارها اعلام کرده بودم که سلیمی حق ندارد به همراه تیم ملی به آلمان اعزام شود.

وی در ادامه گفت: آشوری به عنوان سرپرست تیم به همراه ملی‌پوشان به مسابقات جهانی رفته بود و این در صورتی است که بنده گفته بودم که نباید سلیمی به مسابقات برود، حالا باید دوستان خودشان جوابگو باشند.

سمندر در واکنش به صحبت‌های روحانی که مدعی شده به دلیل اینکه اردوهای مرحله آخر در رشت برگزار شده و این به خواسته رئیس فدراسیون بوده عنوان کرد: باید بگویم که دوستان زمانی که اردوهای تیم ملی در تهران برگزار می‌شد به صورت جدی و مداوم در اردوها حضور پیدا نمی‌کردند اما ما به خاطر اینکه حاشیه‌ای وارد تیم ملی نشود سکوت کردیم، گویا آنها یادشان رفته که فقط هرازگاهی می‌آمدند و به ملی‌پوشان تمرین می‌دادند. حالا برگزاری مرحله آخر اردوها در رشت را بهانه کرده‌اند. سید محمد حسینی در غیاب آنها واقعاً مسئولیت تیم را برعهده گرفت و تمرینات ملی‌پوشان را به خوبی پیگیری کرد. او برای تیم ملی زحمت زیادی کشید.

وی در مورد اینکه به خاطر برخی اتفاقات قرار نبوده حسین روحانی و شهرام هروی به همراه تیم ملی به مسابقات جهانی اعزام شود، گفت: بنده حتی گفته بودم که به خاطر رفتارهایی که روحانی و هروی انجام داده بودند آنها حق اعزام به مسابقات جهانی را ندارند چرا که به اعتقاد من آنها قانون‌شکنی کردند و در اردوهای تیم ملی حضور پیدا نکردند اما مسئولان ورزش از ما خواستند که آنها به مسابقات اعزام شوند و ما هم به احترام صحبت‌های آنها قبول کردیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا