روحانی: دیگر حاضر نیستم در محیط کثیف کاراته باشم/ من از کسی پول نگرفته‌ام

مربی تیم ملی کاراته در مسابقات جهانی آلمان گفت: دیگر حتی یک لحظه حاضر نیستم در محیط کثیف کاراته باشم و امیدوارم که منتقدان خیال‌شان راحت شود و دست از سر این رشته بردارند. 

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، حسین روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد نتایج کسب شده تیم ملی در بیست و دومین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان، اظهار داشت: مسابقات جهانی در سطح بسیار بالایی برگزار شد و نتایج با اتفاقاتی که پیش از اعزام برای تیم ملی رخ داد فکر می‌کنم قابل قبول است. هر چند که ما می‌توانستیم نتایجی بهتر از این کسب کنیم. حداقل باید در فینال ما سه نماینده داشتیم. شرایط بد بود، اما باز هم با آن وجود تیم به مسابقات اعزام شد و همین که اعزام شد جای شکر دارد؛ چرا که قرار نبود اصلا تیم به آلمان اعزام شود.

وی در واکنش به انتقاد ملی‌پوشان مبنی بر اینکه به آنها پیش از مسابقات غذا داده نشده است، گفت: تیم با تعداد محدودی به مسابقات جهانی اعزام شد. این موضوعی که ملی‌پوشان مطرح کردند بر عهده مسئول تدارکات است. ما ساعت ۸ شب به هتل رسیدیم و فردا قرار بود مسابقات برگزار شود. همه خسته بودند و تا زمانی که رسیدیم همه در اتاق‌هایشان خوابیدند. ملی‌پوشان استراحت کردن را واجب‌تر از غذا خوردن می‌دانستند چرا که صبح باید مبارزه می‌کردند. آشوری دست‌تنها بود و همه کارها را او انجام می‌داد. به هر حال ما مسئول کارهای فنی بودیم و دادن غذا به عهده ما نبود اما باز با این حال به آنها کمک کردیم. نمی‌گویم همه چیز خوب بود اما یک سری کم و کاستی‌هایی وجود داشت.

روحانی در واکنش به این سوال که گویا روز آخر قرار نبود به همراه تیم ملی راهی مسابقات جهانی شوید و این موضوع صحت دارد یا خیر گفت: رئیس فدراسیون ظاهرا دوست نداشت که ما به همراه تیم ملی به مسابقات اعزام شویم دلیل آن را نمی‌دانم به هر حال او مسئول فدراسیون است و چنین تصمیمی را گرفته است.

مربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که گویا دلیل اعزام نشدن شما به مسابقات جهانی این بود که در هفته‌های آخر اردوهای تیم ملی را ترک کرده بودید و آیا مخالفت رئیس فدراسیون با قهر شما ارتباط داشت یا خیر گفت: ما که قهر نکرده بودیم. ناراحتی ما از این بود که حق ما قبل از اعزام به مسابقات جهانی نادیده گرفته شده بود. قبل از اعزام گفتیم اردو در رشت برگزار نشود اما رئیس فدراسیون خواست که اردوی مرحله آخر در رشت برگزار شود. به همین دلیل ما هم از این موضوع ناراحت شدیم و در مرحله آخر اردوهای تیم ملی حضور پیدا نکردیم.

وی در واکنش به این سوال که علی کتیرایی در مصاحبه خود مدعی شده است آشوری دبیر فدراسیون کاراته گفته است که یکی از مربیان از مدال‌آوران در اینچئون ۱۰۰۰ دلار پول دریافت کرده است آیا این موضوع به نظر شما صحت دارد یا خیر گفت: بنده به هیچ عنوان از کسی پولی دریافت نکرده‌ام. مدال‌آوران بازی‌های آسیایی شاهد زنده هستند و می‌توانید در مورد این موضوع از آنها سوال کنید البته مطمئن هستم که آشوری چنین صحبت‌هایی را مطرح نکرده است. بهنام مهران‌فر و علی کتیرایی این را بدانند که این موفقیت برای کاراته ایران است و به نام کسی ثبت نشده پس انقدر خودشان را به در و دیوار نزنند. به آنها می‌گویم که تیم ملی برای شما و من دیگر حاضر نیستم حتی یک دقیقه در محیط کثیف کاراته باشم.

قهرمان سابق تیم ملی کاراته در ادامه خاطرنشان کرد: ۱۵ سال در بالاترین عرصه قهرمانی برای تیم ملی کاراته ایران افتخار‌آفرینی کردم. در طول آن سالها به این اندازه که به عنوان مربی تیم ملی بودم اذیت نشدم. به حال کاراته واقعا تاسف می‌خورم چرا که همه برای منافع شخصی چشم روی همه چیز می‌بندند و همدیگر را می‌زنند. من نمی‌دانم این صندلی مربیگری در تیم ملی چه چیزی دارد که ما همه چیز را زیر پا می‌گذاریم؟

وی در پایان گفت: هر کسی هر کاری می‌خواهد انجام دهد. من از حقم نمی‌گذرم. هر کسی بخواهد با آبروی من بازی کند به شدت با او برخورد خواهم کرد. مسعود رهنما بارها مدعی شد که به عنوان سرمربی تیم ملی هیچ مسئولیتی ندارد، اما از روز اول مسابقات همه جا بود. این را باید بگویم این افتخارات هم برای شما و من هیچ کدام را نمی خواهم. امیدوارم که با این حرف‌های من راحت شوند و دست از سر کاراته بردارند. من به همه آنان می‌گویم خیالتان راحت، من رفتم و دیگر در فضای کثیف کاراته نمی‌خواهم باشم. این را می‌گویم حرف‌های زیادی برای گفتن دارم. همه دوستان منتظر باشند و باید جواب بدهند. من حسین روحانی هستم و برای اسمم زحمت کشیده‌ام و به هیچ عنوان از حقم نمی‌گذرم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا