کتیرایی: از آشوری شنیدم که یک مربی از مدال‌آوران در اینچئون هزار دلار گرفت

مربی سابق تیم ملی کاراته گفت: آشوری در تماس تلفنی مدعی شد که در بازی‌های آسیایی اینچئون یکی از مربیان از مدال آوران در اینچئون هزار دلار پول دریافت کرده است. 

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، علی کتیرایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد نتایج کسب شده تیم ملی کاراته در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: به همه ملی‌پوشان به خاطر کسب این مدال طلا در مسابقات کمیته تیمی قهرمانی جهان تبریک و خسته‌نباشید می‌گویم. با توجه به حواشی‌که تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان پیش از اعزام داشت فکر می‌کنم نتیجه خوبی را کاراته در آلمان کسب کرد. تیم ملی پیش از اعزام با حواشی‌ که داشت بدترین دوران خود را در طول این چند سال سپری کرد.

وی در ادامه افزود: باز خدا را شاکریم که ملی‌پوشان با غیرتی که داشتند توانستند آلمان را در فینال مسابقات تیمی شکست دهند و مدال طلا را از آن خود کنند. البته این دلیل نمی‌شود که دوستان پشت این مدال طلا قایم شوند. مسئولان فدراسیون حالا باید تلاش کنند و به فکر بازگرداندن آرامش به کاراته باشند. کاراته افتخار بزرگی را کسب کرده اما ما شاهدیم که یکی از مسئولان ورزش به استقبال تیم قهرمان نیامده است و این به خاطر حواشی است. امیدوارم زمانی برسد به هر نحوی که شده حاشیه‌ها در این خانواده پرجمعیت به پایان برسد.

مربی سابق تیم ملی کاراته در مورد نتایجی که بانوان ملی‌پوش در مسابقات قهرمانی جهان کسب کرده است گفت: به بانوان هم تبریک می گویم چرا که آنها در اولین حضور خود توانستند مدال طلا را کسب کنند. ما اگر این حواشی را نداشتیم قطعا نتایج بهتری را می توانستیم کسب کنیم. به گفته آشوری دو میلیارد برای تیم ملی جهت اعزام به مسابقات هزینه شده و پیش از اعزام به رقابت‌های جهانی کاراته‌کاها در ۸ تورنمنت و مسابقات برون مرزی شرکت کرده‌اند. به اعتقاد من وقتی کمیته تیمی مدال طلا کسب می‌کند این نشان می‌دهد که بچه‌های ما پتانسیل بالایی دارند و در انفرادی هم می‌توانند مدال طلا کسب کنند.

کتیرایی در پاسخ به این سؤال که گویا دبیر فدراسیون کاراته در تماس تلفنی که با شما داشته صحبت‌های را مطرح کرده که یکی از مربیان در بازی‌های آسیایی از کاراته‌کاهای مدال آور هزار دلار پول دریافت کرده و آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: بعد از بازی‌های آسیایی اینچئون دبیر فدراسیون کاراته در تماس تلفنی با من موضوع عجیبی را مطرح کرد که اصلا برایم قابل قبول نبود. او مدعی شد که یکی از مربیان تیم ملی از مدال آوران بازی‌های آسیایی هزار دلار پول دریافت کرده که حتی نام او را به من گفت. حالا اگر نیاز باشد نام او را رسانه‌ای خواهم کرد. به اعتقاد من اگر این اتفاق واقعا رخ داده باشد کار بسیار زشتی است.

کتیرایی در ادامه خاطرنشان کرد: لازمه مربیگری در تیم ملی برقراری رابطه عاطفی بین بازیکن و مربی است. همانطور که رئیس فدراسیون در صحبت‌های خود به آن اشاره کرده در بازی‌های آسیایی اینچئون حسین روحانی و حسین سمندر با هم قهر بوده‌اند، اما سؤال من این است که اگر چنین موضوعی صحت دارد؛ چرا باید کسی که با بازیکن صحبت نمی‌کند روی صندلی کوچ او بنشیند. به هر حال در آن مسابقه حساس چطور باید این دو نفر با هم ارتباط برقرار کنند.

وی در مورد اینکه مربیان تیم ملی در هفته‌های آخر به حالت قهر اردوهای تیم ملی را ترک کرده بودند، گفت: متاسفم از اینکه مربی‌ها دو هفته پیش از اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی بالای سر تیم نبودند و به حالت قهر اردو را ترک کرده بودند، اما همراه تیم به مسابقات جهانی اعزام شدند.

مربی سابق تیم ملی در واکنش به این سوال که گویا رئیس فدراسیون با اعزام آنها به خاطر این موضوع مخالف بوده، اما با اصرار دبیر فدراسیون به این مسابقات اعزام شده‌اند آیا شما از این موضوع مطلع هستید یا خیر؛ گفت: بله شنیده‌ام که دبیر فدراسیون اصرار کرده که آنها به همراه تیم ملی به مسابقات اعزام شوند. به هر حال همیشه دوستان مدعی هستند که علیرضا کتیرایی تنها منتقد فدراسیون بوده و است. دوستان دیگر مدعی شده‌اند که کتیرایی در تیم ملی باندی را تشکیل داده، اما حالا خوشحالم که همان باندی که می‌گفتند من تشکیل داده‌ام برای تیم ملی افتخار آفرینی کرده است.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا