بهنام‌فر: نتیجه تیم ملی کاراته حاصل تلاش کادرفنی نبود/ آنها تیم را هفته آخر به حال خود رها کردند

مربی سابق تیم ملی کاراته گفت: نتیجه‌ای که تیم ملی در مسابقات جهانی کسب کرد حاصل تلاش کادر فنی نبود، چرا که آنها تیم ملی را در هفته‌‌های آخر به حال خود رها کردند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، مهران بهنام‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد کسب نتایج تیم ملی کاراته در مسابقات جهانی آلمان اظهار داشت: اینکه تیم ملی کاراته در مسابقات کومیته در فینال قهرمانی جهان توانست تیم میزبان را شکست و به مدال طلا دست یافت واقعاً خوشحالم اما باید شرایط را بسنجیم.

وی در ادامه افزود: به نظرم بچه‌ها مزد همدلی خود را با کسب عنوان قهرمانی در رده کومیته تیمی به دست آورد و این مدال خوشرنگ واقعاً ارزشمند است. البته ما نسبت به نتایجی که در مسابقات جهانی پاریس کسب کرده‌ایم یک پله سقوط داشته‌ایم و هزینه‌های زیادی را برای تیم کرده‌ایم.

مربی تیم ملی کاراته در مسابقات جهانی پاریس در ادامه خاطرنشان کرد: هشت فرصت اضافی تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی نسبت به دوره قبل داشتیم. ما در این رقابت‌ها بانوان را اعزام کردیم اما من همیشه بعد مثبت موضوع را نگاه می‌کنم مسابقات جهانی واقعاً در سطح بالایی برگزار می‌شود و کسب یک مدال طلا،‌ یک نقره و یک برنز در رده مردان کاملاً قابل قبول است هرچند که می‌توانستند نتایج بهتری را کسب کنند.

بهنام‌فر در ادامه خاطرنشان کرد: مدال طلای امیر مهدی‌زاده که در دوره قبل کسب کرده بود این دوره به برنز تبدیل شد. سعید احمدی در فرانسه حقش طلا بود اما با اتفاقاتی که در آنجا رخ داد به مدال نقره رسید و در این دوره در مسابقات انفرادی از رسیدن به مدال باز ماند.

وی در ادامه در مورد اینکه طلای کومیته تیمی که در مسابقات قهرمانی جهان کاراته‌کاها کسب کرده‌اند خیلی ارزشمند است، گفت: اگر بخواهیم برآیندی نسبت به دوره قبل داشته باشیم باید اینطور بگوییم که شرایط نسبت به دو سال قبل افت کرده است تمام این جریانات به کنار و مدال طلایی که در کومیته تیمی کسب کرده‌ایم همه آن اتفاقات را پوشش می‌دهد. حالا ما با افتخار می‌توانیم بگوییم قهرمان جهان شده‌ایم. در کنار سه مدالی که در بخش مردان ما کسب کرده‌ایم حتی می‌توانستیم در آلمان هر سه مدال را به طلا تبدیل کنیم.به اعتقاد من این تیم درست مدیریت نشد و بهترین صحبت‌ها را از حواشی ملی‌پوشانی که در مسابقات جهانی حضور داشتند می‌توانند بازتاب دهند.

وی در مورد اینکه اعزام نشدن تیم کاتای تیمی به مسابقات تلخ‌ترین اتفاقی است که در کاراته رخ داده گفت: تلخ‌ترین مسئله این دوره از مسابقات عدم اعزام تیم ملی کاتای تیمی به مسابقات قهرمانی جهان است. من از نزدیک نظاره‌گر تلاش آنها بودم و می‌دانم که چقدر آنها ناراحت هستند. البته اتفاق خوب این دوره حضور بانوان در مسابقات قهرمانی جهان بود.

بهنام‌فر در مورد کسب مدال نقره حمیده عباسعلی برای نخستین‌بار در کاراته بانوان گفت:‌ به غیر از عباسعلی که مدال نقره مسابقات جهانی آلمان را کسب کرد دیگر نفرات عملکرد قابل قبولی نداشتند و در بحث کاتای تیمی نیز عملکرد ملی‌پوشان عالی بود. به هر حال در کنار کومیته تیمی مردان کاتای تیمی بانوان هم تاریخ‌ساز شد.

وی در پایان گفت:‌ نتیجه‌ای که تیم ملی مردان در مسابقات جهانی کسب کردند حاصل تلاش کادر فنی نبود چرا که آنها تیم را در هفته‌های آخر به حال خود رها کردند و این حاصل نتیجه همدلی ملی‌پوشان است. در یک ماه آخر که حضور کادر فنی بیشترین تأثیر را از لحاظ روحی و روانی روی تیم می‌تواند داشته باشد متأسفانه این تیم کاملاً از سوی آنها رها شد و تنها ملی‌پوشان به فکر خودشان بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا