کاراته کاهای ایرانی حریفان خود را شناختند

رقابت های کاراته قهرمانی بزرگسالان جهان از امروز (چهارشنبه) با حضور تیم ملی ایران در شهر برمن آلمان آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، در این رقابت ها ۸۸۸ کاراته کا از ۱۱۶ کشور در دو بخش کاتا و کومیته انفرادی و تیمی مردان و زنان از ۱۴ آبان ماه به مدت چهار روز بر روی تاتامی می روند.

کاتا:

در کاتای انفرادی بانوان مهسا افسانه با رتبه در دور نخست برابر آناستازیا رومیان تسوا از روسیه  قرار خواهد گرفت و در صورت پیروزی باید با کاترینا لونگوا از اسلواکی مبارزه کند.

در کاتای تیمی بانوان نیز تیم ایران در مرحله اول با قرعه استراحت مواجه شد اما در دور دوم باید برابر حریف قدرتمند ژاپنی قرار بگیرد و در صورت پیروزی باید با برنده دیدار انگلیس یا ترکیه به رقابت بپردازد.

در کاتای انفرادی آقایان نیز فرید حقیقی در اولین بازی با عمر فال از سنگال رقابت خواهد کرد و با احتساب پیروزی در این دیدار باید به مصاف بلال بن کاظم از مراکش برود.

همچنین در کاتای تیمی آقایان در گام نخست برابر جمهوری چک قرار گرفت که در صورت پیروزی باید با برنده دیدار لهستان و امارات دیدار کند.

کومیته آقایان:

در وزن ۶۰- کیلوگرم امیر مهدی زاده، تنها طلایی ایران در مسابقات جهانی فرانسه ۲۰۱۲ در دور نخست برابر حریفی از آلمان قرار گرفت و در صورت پیروزی باید با برنده دیدار ونزوئلا و شیلی رقابت کند.

سعید احمدی در وزن ۶۷- کیلوگرم دیگر مدال آور مسابقات جهانی فرانسه است که با استراحت در گام اول باید به مصاف نگوما ادونگ از گابون برود و در صورت پیروزی باید در برابر برنده یدار کلمبیا و اسلواکی برود.

بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم کشورمان دور اول را با قرعه استراحت مواجه شد و در دور دوم باید به مصاف رنه اسمال از هلند برود که دارنده مدال طلای مرحله آخر لیگ جهانی در سال ۲۰۱۴ است و در صورت پیروزی باید به مصاف برنده دیدار انگلیس و جمهوری دومنیکن برود.

ذبیح الله پور شیب در وزن ۸۴- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست باید با آندرس اوزروس از لاتویا قرار بگیرد و در صورت پیروزی در دور سوم با برنده دیدار هلند و برزیل رو به رو می شود.

سجاد گنج زاده نماینده وزن ۸۴+ کیلوگرم ابتدا با دنیل مولنار از مجارستان به رقابت خواهد پرداخت و در صورت پیروزی باید با برنده دیدار ایتالیا و روسیه مبارزه کند.

کومیته تیمی با ترکیب سعید احمدی، بهمن عسگری، سجاد گنج زاده، ابراهیم حسن بیگی، سامان حیدری و ایمان سنچولی با قرعه استراحت در دور نخست رو به رو شد و در دور دوم باید با برنده دیدار جمهوری دومنیکن و ولز به رقابت بپردازد.

کومیته بانوان:

نسرین دوستی نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم تیم بانوان و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی پس از استراحت در دور اول باید به مصاف آنا دراسکویچ از مونته نگرو برود.

فاطمه چالاکی در وزن ۵۵- کیلوگرم نیز دور اول با قرعه استراحت مواجه شد تا در دور دوم به مصاف برنده دیدار مالزی و ایرلند برود.

رزیتا علیپور  نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم ابتدا برابر ژائو منگ منگ از چین به رقابت خواهد پرداخت و در صورت پیروزی باید با برنده دیدار الجزایر و پرو به مبارزه بپردازد.

پگاه زنگنه نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم در دور نخست باید به مصاف مگان بوینس از آفریقای جنوبی برود که در صورت پیروزی با  برنده دیدار ولز و دانمارک رقابت خواهد کرد

حمیده عباسعلی آخرین نماینده تیم ملی کاراته بانوان نیز ÷س از استراحت در دور نخست باید با برنده نماینده بلژیک و مکزیک دیدار کند.

همچنین تیم کومیته بانوان با ترکیب فاطمه چالاکی، رزیتا علیپور، حمیده عباسعلی و پگاه زنگنه ابتدا برابر کلمبیا مبارزه خواهد کرد و در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار اسلوانی شیلی می رود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا