آشوری: سفیر آلمان باید جوابگوی اتهامات باشد/ آنها به جامعه کاراته توهین کردند

دبیر فدراسیون کاراته گفت: سفارت آلمان علاوه بر اینکه ما را از حضور در آوردگاه جهانی محروم کرد به تیم ملی کاراته ایران نیز لقب جاعل داده است و باید سفیر آنها پاسخگو باشد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته به نقل از خبرگزاری فارس مسابقات جهانی کاراته در حالی از چهاردهم تا هجدهم آبان ماه به میزبانی آلمان پیگیری خواهد شد که سفارت آلمان روادید تیم ملی مردان و بانوان ایران را صادر نکرد. مسئولان سفارت آلمان مدعی شدند که پاسپورت ملی پوشان جعلی و دستکاری شده است.

محسن آشوری در مورد اتهامات مسئولان سفارت آلمان اظهار داشت: متاسفانه پس از چندین مرحله حضور در سفارت آلمان برای دریافت روادید ملی‌پوشان جهت حضور در مسابقات جهانی آلمان امروز مسئولان سفارت مدعی شدند که پاسپورت ملی‌پوشان جعلی و دستکاری شده است. آنها در ادامه اتهامات خود اعلام کردند که دلیل حضور تیم ملی کاراته در کشور آلمان مشخص نشده است.

وی در ادامه افزود: از دست دادن مسابقات بزرگی مثل جهانی کاراته که مهمترین رویداد برای این رشته است اتفاق تلخی برای ماست. آنها به تیم ملی ایران اتهاماتی را وارد کردند. سفارت آلمان علاوه بر کارشکنی‌ به تیم ملی ما لقب جاعل داده است. ما امروز پس از اینکه این اتفاق رخ داد به وزارت امور خارجه شکوائیه‌ای را تحویل داده‌ایم و آنها سفیر آلمان را ساعت ۱۵:۳۰ به وزارت امور خارجه خواسته‌اند تا جوابگوی اتهامات امروز باشد.

دبیر فدراسیون کاراته در ادامه گفت: اولا آنها باید جوابگوی توهین‌های خود به تیم ملی ایران باشند دوم اینکه آنها مدعی شده‌اند دلیل اقامت ملی‌پوشان در زمان مشخص شده در آلمان معلوم نیست. این موضوع عجیبی است که آنها مطرح کرده‌اند چرا که ما با دعوتنامه از سوی فدراسیون آلمان قرار بود راهی مسابقات جهانی شویم پس ادعایی که آنها مطرح کرده‌اند برای ما قابل هضم نیست و آنها باید پاسخگوی ادعای خود باشند.

وی در ادامه گفت: ما نزدیک دو میلیارد تومان برای برگزاری اردوهای تیم ملی کاراته، حضور در تورنمنت‌های مختلف و لیگ‌های جهانی هزینه کرده‌ایم. یک سال برای تیم ملی اردو برگزار کردیم تا در این مسابقات حضور داشته باشند اما آنها با دلایل گنگ و اتهاماتی که به ما وارد کردند ما را از حضور در چنین آوردگاه بزرگی محروم کردند.

آشوری در ادامه خاطرنشان کرد: موضوعی که خیلی برای ما سنگین است اینکه آنها ما را جاعل خطاب کردند و این بزرگترین توهین به جامعه کاراته است.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا هنوز امیدی برای ارائه ویزا به ملی‌پوشان وجود دارد یا خیر گفت: دوشنبه یا سه‌شنبه به دلیل تاسوعا و عاشورای حسینی وزارت امور خارجه تعطیل است. ما به همین دلیل امروز تصمیم گرفتیم از وزارت امور خارجی بخواهیم سفیر آلمان را احضار کند تا جوابگوی اتهامات وارده باشند. احتمال دارد اگر مشکلات حل شود امروز ویزای ملی‌پوشان صادر شود. ما همه تلاشمان را می‌کنیم و امیدواریم که این اتفاق رخ دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا