هروی: انگیزه فراوانی برای تکرار نتایج درخشان گذشته داریم/ از تمام ظرفیت مربیان ایرانی استفاده می کنیم

به گزارش کاراته نیوز شهرام هروی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط تیم ملی کاراته اظهار داشت: بعد از رقابت‌ها انتخابی تیم ملی، یک مرحله اردو را برگزار کردیم. بعد از این اردو و با وجود زمان کمی که تا قهرمان آسیا داریم، به خاطر هفته پایانی مسابقات سوپر لیگ، اردو را تعطیل کردیم تا بازیکنان در اختیار باشگاه‌های خود باشند. از طرفی به خاطر از دست رفتن فرصت حضور در مسابقات کاراته وان مراکش، حضور در سوپر لیگ فرصتی برای بازیکنان بود تا در یک مسابقه شبه تدارکاتی حضور داشته باشند و بازخورد خوبی دریافت کنیم.

وی در مورد شرایط برگزاری مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کاراته عنوان کرد:  سه مرحله اردوی دیگر تا انتخابی نهایی خواهیم داشت. در انتخابی مرحله نهایی دو بازیکن برتر مرحله نخست حضور خواهند داشت. یکسری بازیکنان پس از پایان مرحله نخست انتخابی توسط کادرفنی به اردو دعوت شدند که از بین این نفرات، نفرات سوم انتخابی اگر در مدت باقی مانده اردوها بتوانند خواسته‌ها ما را برآورده کنند مجوز حضور در مرحله نهایی را دریافت خواهند کرد.کتیرایی: مدت‌هاست ستاره‌ای در آسمان سوپرلیگ ظهور نکرده است/ دلی به تیم ملی کاراته کمک می‌کنم

 

سرمربی تیم ملی کاراته تصریح کرد: متاسفانه بازیکنانی که در مرحله نخست انتخابی تیم ملی به هر دلیلی حضور نداشتند شانس حضور در این انتخابی را از دست دادند. سه رویداد مهم پیش‌روی تیم ملی قرار داد و به همین خاطر درهای تیم ملی باز است و حتماً بازیکنانی که شایستگی خود را نشان بدهند را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد؛ چرا که قصد داریم از بهترین‌های خود استفاده کنیم.

هروی در ادامه ازفود: بعد از مسابقات انتخابی در قهرمانی آسیا شرکت خواهیم کرد و عملکرد بازیکنان را در این مسابقات مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا در مورد بازی‌های آسیایی تصمیم‌گیری کنیم. اگر بازیکنی نظر ما را جلب نکند، تصمیمات جدید اتخاذ و شاید دوباره مسابقه انتخابی برگزار کنیم. در هر صورت تمام تلاش خود را می‌کنیم که بهترین‌ها را اعزام کنیم و بازیکنان نیز باید به عنوان سرباز این مسیر را جلو بروند و فقط به دنبال  تمرین باشند.

وی با تاکید بر انگیزه‌های بالای خود برای تکرار موفقیت‌های گذشته همراه تیم ملی گفت: خداوند و مسئولان فدراسیون یک بار دیگر این شانس را به من دادند تا به عنوان سرمربی هدایت تیم ملی را برعهده باشند. با انگیزه فراوان در سال پیش‌رو به دنبال بهترین عملکرد ممکن با تیم ملی هستم تا یک بار دیگر شایستگی کاراته ایران را اثبات کنیم.

سرمربی تیم ملی در خصوص تاثیر عدم حضور در رویدادهای بین‌المللی در نتایج سال گذشته و اینکه این ضعف باعث مشکلاتی برای تیم ملی در قهرمانی آسیا نخواهد شد، گفت: مسابقات تدارکاتی یکی از ارکان اصلی موفقیت هر تیمی است. وظیفه یک مربی تمرین دهنده در اردوها تمرین دادن است و مسابقه عیار تیم را مشخص می‌کند و خیلی مهم است.  مسلماً بعد از قهرمانی آسیا تمهیداتی برای این مشکل می‌اندیشیم. رایزنی‌های نیز داشتیم تا از این فرصت به صورت بهینه استفاده کنیم. البته کادرفنی و بازیکنان باید مسئولیت موفقیت تیم ملی را بپذیرند و دیگر نباید به کمبودها فکر کنیم. علاوه بر اینکه خود من  انگیزه زیادی دارم، بازیکنان باتجربه و جوانان حاضر در اردو نیز بسیار پرانگیزه هستند.

هروی در مورد نحوه انتخاب ترکیب کمیته تیمی گفت: کمیته تیمی همیشه برای من مهم بوده است و تلاش می‌کنم ۷ نفر ترکیب مسابقات آسیایی و جهانی را بهترین‌های کاراته ایران تشکیل بدهند. نفرات کمیته تیمی را نیز مثل همیشه بدون برگزاری انتخابی و با نظر کادرفنی انتخاب می‌کنم.

وی در پایان در مورد حضور مربیان جدید در تمرینات تیم ملی و گمانه‌زنی‌های متعدد در خصوص اضافه شدن برخی مربیان به کادرفنی تیم ملی گفت: از تمام ظرفیت مربیان کاراته ایران استفاده خواهم کرد؛ چرا که  تیم ملی متعلق به همه است. کادرفنی را به صورت رسمی در روزهای آینده اعلام خواهیم کرد.روحانی: فدراسیون کاراته باید پیشنهاد برگزاری جام باشگاه‌های آسیا و جهان را بدهد/ برای قهرمانی به یک پیروزی نیاز داریم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا