شهگل: تاتامی تاشکند برایم میدان بزرگی بود/ بدنبال حضور در بازی های آسیایی هستم

دارنده مدال طلای مسابقات تیمی کاراته قهرمانی آسیا، گفت: تاتامی تاشکند برایم میدان بزرگی بود و با مبارزه کردن در کنار پورشیب، گنج‌زاده و سایر قهرمانان تجربه خوبی برایم رقم خورد.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات اوپن پاریس از روز پنج‌شنبه ۲۹ دی‌ماه به میزبانی فرانسه آغاز شده است، تعدادی از کاراته‌کاهای کشورمان قرار بود راهی این مسابقات شوند و طی این سه روز به روی تاتامی بروند اما به دلیل عدم صدور روادید از سوی سفارت این کشور فرصت حضور در این مسابقات را از دست دادند. مهدی شهگل نماینده تیم ملی کاراته کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا یکی از کاراته‌کاهایی بود که قرار بود در این رقابت‌ها حضور داشته باشد که به دلیل کارشکنی سفارت فرانسه فرصت حضور در این مسابقات را از دست داد.

مهدی شهگل نماینده وزن ۷۵ کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که شما برای نخستین‌بار در ترکیب تیم ملی کاراته بزرگسالان راهی مسابقات قهرمانی آسیا شدید حضور در این رقابت‌ها برای شما چه دست آوردی داشت، گفت: در انتخابی های تیم ملی به عنوان فیکس ترکیب انفرادی انتخاب شدم و برای نخستین‌بار در ترکیب تیم ملی بزرگسالان راهی مسابقات قهرمانی آسیا شدم و تجربه بسیار بزرگی کسب کردم. تاتامی تاشکند برایم میدان بزرگی بود و مبارزه کردن در کنار پورشیب، گنج‌زاده و سایر قهرمانان دیگر به من اعتماد به نفس داد و تجربه بزرگی برایم رقم خورد.

وی در ادامه، افزود: با  نظر کادرفنی در ازبکستان در مسابقات انفرادی شرکت نکردم و در ترکیب تیمی مبارزه کردم. همین که برای اولین‌بار با لباس تیم ملی در  مسابقات تیمی حضور داشتم برایم تجربه بود و در پایان نیز موفق شدیم عنوان قهرمانی آسیا را کسب کنیم که این موضوع برای من اتفاق خوش آیندی بود.

شهگل در پاسخ به این سؤال که چه اتفاقی رخ داد که نتوانستید راهی مسابقات کاراته اوپن پاریس شوید، اظهار داشت: برای دریافت روادید یکبار حضوری همراه با چند نفر از کاراته کاهای کشورمان در مرکز درخواست ویزا که برای سفارت فرانسه است حضور پیدا کردیم، اما پس از مدتی برای دریافت روادید به همان مرکز مراجعه کردیم که به ما گفتند، متأسفانه پرونده‌های ما چهار یا پنج روز دیرتر به سفارت فرانسه ارسال شده و به همین دلیل روادید برای ما هنوز صادر نشده است. تا به امروز (یکشنبه)هنوز روادید ما صادر نشده است و پاسپورت‌های‌مان را نیز هنوز دریافت نکرده‌ایم. من یک بازیکن جوان هستم و تازه به تیم ملی بزرگسالان راه یافته ام. حضورم در مسابقات اوپن پاریس می‌توانست برایم میدان بزرگی جهت کسب تجربه باشد. ما بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان را پیش‌رو داریم با حضور در این مسابقات خیلی می‌توانستم تجربه کسب کنم، اما سفارت فرانسه شانس کسب تجربه جدید را از من گرفت.

نماینده وزن ۷۵ کیلوگرم تیم ملی کاراته در مسابقات قهرمانی آسیا در ادامه، افزود: قرار است ۱۷ اسفندماه راهی کشور ترکیه شوم و در مسابقات کاراته‌وان ترکیه که به میزبانی شهر قونیه برگزار می‌شود شرکت کنم. ثبت نام کرد ه ام و حتماً در این مسابقات حضور خواهم داشت. همانطور که قهرمانی آسیا در ازبکستان برایم یک میدان بزرگ و یک رویداد پرتجربه بود قطعاً ترکیه هم برایم یک میدان بزرگی خواهد بود.

دارنده مدال طلای مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در پایان،گفت: شاید قسمت این بود که در اوپن پاریس حضور نداشته باشم. ناراحت نیستم و خیلی با خودم کلنجار نمی‌روم. به هر حال سفارت فرانسه کارشکنی کرد امیدوارم در مسابقات بعدی بتوانم حضور پیدا کنم و برای حضور در انتخابی تیم ملی جهت حضور در مسابقات پیش رو آماده باشم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا