آشوری: تعویق مسابقات قهرمانی آسیا تمام برنامه‌های ما را به هم ریخت/ اتفاقات اخیر را تقبیح می‌کنم

نایب رئیس فدراسیون کاراته تاکید کرد که تعویق مسابقات قهرمانی آسیا تمام برنامه‌های این فدراسیون را بر هم ریخت.

به گزارش کاراته نیوز محسن آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص لغو دوباره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا اظهار داشت: برای چهارمین بار مسابقات قهرمانی آسیا به تعویق افتاد، البته این موضوع در آذرماه گذشته و پس از مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان که قرار شد مسابقات در اردیبهشت ماه برگزار شود، قابل پیش‌بینی بود.

وی تصریح کرد: اتفاقی که البته برای چند بار دیگر نیز تکرار شد و از آن طرف بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو نیز به تعویق افتاد تا برنامه‌ریزی‌های فدراسیون کاراته و کادر فنی را به هم بریزد. به هر حال اتفاقی افتاد که نباید می‌افتاد، اما باید برای این تغییرات برنامه داشته باشیم. موضوعی که در دستور کار هیئت رئیسه فدراسیون کاراته قرار دارد و به زودی با استفاده از نقطه نظرات کادر فنی، کمیته فنی و کارشناسان عزیز برنامه‌ریزی خوبی برای سال جاری داشته باشیم.

نایب رئیس فدراسیون کاراته در خصوص دلایل تعویق این مسابقات گفت: به نظر می‌رسد دلیل این موضوع عدم آمادگی ازبکستان به عنوان میزبان مسابقات است. طبق برنامه جدید قرار است این مسابقات از ۲۵ تا ۲۹ آذر ماه برگزار شود و با مسابقات جهانی رده‌های پایه که در ترکیه برگزار خواهد شد، تنها یک ماه فاصله دارد. اتفاقی که همه برنامه‌ریزی ما را برهم می‌ریزد و کار را دشوار می‌کند.

آشوری در خصوص احتمال اعزام در رده‌های پایه به یک رویداد یا داشتن دو تیم گفت: این‌ها موضوعاتی است که فدراسیون باید برای آن برنامه‌ریزی کند اما اولویت ما شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در رده پایه و بزرگسالان ازبکستان است.

وی در خصوص برنامه‌های فدراسیون با توجه به دوری طولانی مدت ملی‌پوشان از مسابقات و عدم حضور در مسابقات جهانی، لیگ‌های جهانی کاراته وان و تعویق بازی‌های آسیایی  گفت: باید برنامه‌ریزی سوپر لیگ را تغییر بدهیم تا از این مسابقات به عنوان آلترناتیو برای آماده نگه‌داشتن ملی‌پوشان استفاده کنیم. همیشه گفته‌ام که لیگ باید در خدمت تیم ملی باشد و اینجا فرصت خوبی است تا از لیگ برای آماده‌سازی بچه‌ها برای  قهرمانی آسیا استفاده کنیم. نگاه ما بر این است که در ازبکستان کاری کارستان انجام بدهیم.

نایب رئیس فدراسیون کاراته در خصوص اعلام کادرفنی مبنی بر برگزاری رقابت‌های انتخابی در زمان اعلام شده گفت: به این دلیل انتخابی در زمان اعلام شده برگزار خواهد شد  که ما باید در مسابقات کشورهای اسلامی حضور پرقدرت داشته باشیم. بر همین اساس باید انتخابی را برگزار و نفرات اصلی را انتخاب کنیم.

آشوری در خصوص حضور ملی‌پوشان در ارمنستان برای دریافت رویداد مسابقات هنرهای رزمی در آمریکا گفت: رئیس فدراسیون ماموریت اعزام به این مسابقات را به بنده داد و خود بچه‌ها در جریان هستند که کارها به لحظه انجام شد. آنچه که باید فدراسیون در خصوص دریافت روادید انجام می‌داد را به خوبی انجام داد و فقط منتظر جواب سفارت آمریکا هستیم. سفارت آمریکا از بچه‌ها ریز اطلاعات تمامی سفرهای ۱۵ سال اخیر را با جزئیات حضور در آن کشور خواسته است و در نهایت تصمیم‌گیری می‌‌گیرد که ویزا بدهد یا نه. امیدوارم در نهایت ویزا صادر شود تا بچه‌ها از عنوان دوره گذشته خود در لهستان دفاع کنند.

وی در خصوص شایعات رد شدن درخواست ویزای ملی‌پوشان در فضای مجازی گفت: اصلاً چنین چیزی وجود ندارد و هنوز جوابی نیامده است و در حال دریافت اطلاعات از ما هستند. بچه‌ها در ارمنستان مصاحبه داشتند و یک سری فرم‌ها را باید پر کنند تا تصمیم‌گیری شود.

نایب رئیس فدراسیون کاراته در خصوص صحبت‌های یکی از قهرمانان کاراته در خصوص فدراسیون و سرمربی تیم ملی کاراته گفت: این کار را شدیداً تقبیح می‌کنم. این اقدامات تحت هیچ عنوانی به نفع کاراته و زیبنده این رشته نیست و با ارزش‌های فلسفه وجودی این رشته منافات دارد. این صحبت‌ها توسط فرد بزرگی که سه بار روی سکوی جهان رفته و عناوین ارزشمندی را کسب کرده است، مطرح شده است و طرف مقابل که خطاب قرار گرفته، سرمربی بسیار بزرگی است که سه دوره تیم کاراته ایران را قهرمان جهان کرده است و بارها باعث شادی و غرور ملی آحاد ملت ایران شده است.این صحبت‌ها اصلاً مناسب نیست و خیلی خوب است که این صحبت‌ها درون خانواده مطرح و تصمیم‌گیری شود. مسئله بزرگی نیست و امیدوارم حل و فصل شود و پی به ارزش‌های خودمان و نهفته در کاراته ببریم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا