تشریح فرایند انتخابی تیم ملی کاراته مردان هروی: شایسته ها عازم بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو می شوند

سرمربی تیم ملی کاراته مردان فرایند انتخاب ملی پوشان برای رویدادهای مهم سال ۱۴۰۱ را تشریح کرد.

 

 

به گزارش کاراته نیوز سید شهرام هروی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کاراته در تشریح چگونگی انتخاب ملی پوشان کاراته ایران برای رویدادهای پیش رو اظهار داشت: کاراته ایران برای سال ۱۴۰۱ چهار رویداد مهم پیش رو دارد. با تقویم اصلاح شده از سوی فدراسیون جهانی مشخص شده که ما در کمتر از دو ماه باید در سه رویداد قهرمانی اسیا، بازیهای کشورهای اسلامی و بازیهای آسیایی شرکت کنیم. البته قبل از ان بازیکنانی که سهمیه ورد گیمز دریافت می کنند، در بیرمنگام امریکا به روی تاتامی می روند.

 

وی افزود: بعد از ورد گیمز، اولین مسابقات مهم ما رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ اواخر تیرماه در ازبکستان است. بعد از آن مردادماه مسابقات کشورهای اسلامی در ترکیه را پیش رو داریم و در نهایت شهریورماه نیز بازیهای آسیایی به میزبانی هانگژو چین برگزار می شود.

 

وی افزود: بر همین اساس برنامه ریزی ما برای حضور موفق در این سه رویداد انجام شده و با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور (مرحله اول انتخابی تیم ملی) در هر وزن ۴ کاراته کا شامل قهرمان، نایب قهرمان و سوم مشترک به اردوی تیم ملی دعوت شدند. بر همین اساس اولین مرحله اردوی تیم ملی از ۶ تا ۱۲ اسفندماه با حضور ۶ ورزشکار در هر وزن آغاز می شود. در این مرحله علاوه بر نفرات برتر مسابقات انتخابی، ملی پوشان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان ۲۰۲۱ نیز حضور دارند.

 

هروی ادامه داد: اردوی دوم تیم ملی ۹ فروردین ۱۴۰۱ آغاز می شود. یک روز پس از حضور کاراته کاها در اردو، دور دوم رقابت های انتخابی برگزار می شود. در این مرحله ورزشکاران هر وزن به دو گروه ۳ نفره تقسیم می شوند و نفرات برتر هر گروه در اردو باقی می مانند. در این مرحله به غیر از این دو ورزشکار، کاراته کایی هم که نظر کادرفنی را جلب کند در اردو باقی می ماند.

 

وی خاطرنشان کرد: پس از مشخص شدن ملی پوشان، نفراتی که بتوانند در مسابقات کاراته وان پرتغال شرکت کنند، راهی این کشور می شوند و عملکرد آنها نیز در کاراته وان پرتغال مدنظر قرار داده می شود و در نهایت یک ورزشکار راهی بازیهای کشورهای اسلامی و نفر دیگر راهی مسابقات قهرمانی آسیا می شود. برای انتخاب نفراتی هم که نمی توانند راهی کاراته وان پرتغال شوند، مسابقه رو در رو گذاشته می شود تا یک ورزشکار راهی بازیهای کشورهای اسلامی و نفر بعدی راهی مسابقات قهرمانی آسیا شود.

 

سرمربی تیم ملی درباره ترکیب ایران در بازیهای آسیایی نیز عنوان داشت: پس از بررسی عملکرد کاراته کاها در کاراته وان پرتغال، مسابقات کشورهای اسلامی ، رقابت های قهرمانی آسیا، شرایط فنی و اخلاقی ورزشکاران در اردو درباره بازیهای آسیایی تصمیم گیری می شود. در صورتی که از طریق تمام این ایتم ها نفر برتر معرفی نشد، کادرفنی دوباره انتخابی برگزار می کند و بر اساس ان شایسته ترین ورزشکار راهی هانگژو چین می شود. این اطمینان را به جامعه کاراته می دهیم که بهترین ، آماده ترین و شایسته ترین کاراته کاها راهی بازیهای آسیایی می شوند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا