تغییر در کادر فنی تیم ملی کاراته

رقابتهای انتخابی تیم ملی کاراته در حالی عصر جمعه با قهرمانی قمی‌ها به پایان رسید که ترکیب کادر فنی تیم ملی دستخوش تغییر خواهد شد.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرنگار مهر، کاراته ایران سال ۱۴۰۱ حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی، قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی را پیش رو دارد. ضمن اینکه برای شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بوداپست می‌بایست رنکینگ کاراته کاها در اوزان مختلف بالا بیاید و از همین رو تیم ایران باید در رقابتهای «کاراته وان» نیز حاضر باشد که ۵ مرحله لیگ جهانی در امارات، پرتقال، مراکش، آذربایجان و روسیه را نیز در پیش خواهد بود.

بر همین اساس نیز رقابتهای انتخابی تیم ملی در هر دو بخش بانوان و آقایان به مدت چهار روز برگزار شد و نفرات برتر به اردوی تیم ملی راه پیدا کردند. قرار است پس از آغاز اردوهای تیم ملی با برگزاری مرحله دوم مسابقات انتخابی، نفرات حاضر در اردو کاهش پیدا کند.

اما مهمتر از آن اینکه کادر فنی تیم ملی دستخوش تغییر خواهد شد. پس از اضافه شدن پگاه زنگنه به کادر فنی بانوان، از کادر فنی مردان نیز یک نفر جدا خواهد شد. در شرایط فعلی حسن روحانی، سعید فرخی و حامد زیکساری به همراه نعیما خواجوی کادر فنی را با هدایت سید شهرام هروی تشکیل می‌دهند. جدا شدن یک نفر از این کادر قطعی است و اینکه مربی دیگری جایگزین خواهد شد یا خیر بستگی به تصمیم هروی و موافقت فدراسیون کاراته دارد.

با توجه به اهمیت بازی‌های کشورهای اسلامی برای ورزش کشور، نفرات اول تیم ملی به این مسابقات اعزام خواهند شد و نفرات دوم به رقابتهای قهرمانی آسیا می‌روند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا