چرا نام پدیده ی بانوان در لیست نیست؟

تیم ملی کاراته در حالی با ۳ مدال طلا و ۲ برنز با کسب عنوان نایب قهرمانی در بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، روابط عمومی فدراسیون کاراته در خروجی خود بر روی خبری کار کرد که کمی ابهام در آن وجود دارد. به تحلیل نویسنده ی سایت فدراسیون کاراته تیم ملی کاراته ایران با ۸ کاراته کا راهی هفدهمین دوره بازیهای آسیایی در اینچئون کره جنوبی شد و با ۳ مدال طلا و برنز عنوان نایب قهرمانی را بدست آورد.

« امیر مهدی زاده قهرمان جهان که از ابتدای سال ۲۰۱۴ در لیگ های جهانی و رقابتهای دانشجویان جهان توانسته بود ۳مدال طلا کسب کند این بار هم در بازیهای آسیایی موفق عمل کرد و چهارمین طلای خود را بدست آورد.این کاراته کای خوش اخلاق و قهرمان تیم ملی در اردوی جهانی هم بسر می برد.

سعید حسنی پور دیگر کاراته کای قهرمان تیم ملی است که موفق به کسب مدال طلا در اینچئون شد. حسنی پور با این مدال طلا اما از دنیای حرفه ای کاراته کناره گیری کرده است.
او که با کسب این مدال طلا همراه با اشک شوقی که داشت، پیش از حضور در این بازیها قول متفاوت بودنش در اینچئون را داده بود و به قول خود نیز عمل کرد.

اما در بخش بانوان حمیده عباسعلی که چندین عنوان قهرمانی در مسابقات آسیایی را در کارنامه دارد، این بار در بازیهای آسیایی خوش درخشید و پرچم پرافتخار کشورمان را به اهتزاز در آورد.
کاراته کای سنگین وزن بانوان امیدوار است تا در میدان جهانی هم که تیم بانوان برای نخستین بار با مجوز حجاب شرکت خواهد کرد بتواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد و افتخارآفرینی کند.

فاطمه چالاکی دیگر نماینده بخش بانوان است که در یک وزن بالاتر راهی بازیهای آسیایی شد و عنوان سومی دوره گذشته اش را تکرار کرد. چالاکی کاراته کای موفق تیم ملی بانوان که با افتخارات زیادی که کسب کرده امیدوار به موفقیت پیکارهای جهانی برمن است.

دومین مدال برنز به نسرین دوستی کاراته کای سبک وزن بانوان در اینچئون تعلق گرفت. دوستی که به عنوان آخرین نماینده کاراته در بازیهای آسیایی به میدان رفت مدتها به دلیل مصدومیت و جراحی زانو از میادین رسمی دور بود، توانست موفق ظاهر شود و آخرین مدال کاروان ورزشی ایان در این بازیها را نیز بدست آورد.

پگاه زنگنه، حسین سمندر و سجاد گنج زاده دیگر نفرات این تیم بودند که علیرغم شایستگی نتواستند عنوانی کسب کنند.»

تا به اینجا متنی منصفانه نوشته شده است.
« مهدی سلطانی، ذبیح اله پورشیب، ایمان سنچولی، بهمن عسگری، سعید احمدی، علی فداکار، پیمان سلطانیان، سامان حیدری، ابراهیم حسن بیگی و یونس نوروزی سایر نفرات تیم ملی هستند که در اردوی جهانی حضور دارند و در تمرینات آماده سازی شرکت می کنند.

ضمن اینکه مهسا افسانه، نجمه قاضی زاده و الناز تقی پور در کاتای تیمی و انفرادی بانوان ، فرید حقیقی در کاتای انفرادی، آرمین روشنی، فرزاد محمد خانلو و احد شاهین در کاتای تیمی تمرین آماده سازی برای حضور در رقابتهای جهانی انجام می دهند.»

اما با اتمام نام اسامی حاضر در اردوی مسابقات جهانی آلمان، نام رزیتا علیپور که به گفته ی کارشناسان ورزشی یکی از پدیده های کاراته بانوان در چند سال گذشته است و به خاطر تصمیم نه چندان درست فدراسیون نشین ها بازی های آسیایی اینچئون را از دست داد، در این لیست دیده نمی شود. حال باید منتظر ماند و دید آیا به طور سهوی نام او از این لیست جا ماند یا نه ؟

پ.ن. باید توجه داشت که تعداد نفراتی که در کومیته انفرادی به مسابقات جهانی آلمان اعزام می شوند ۵ نفر است اما در بالا نام چهار نفر اعلام شده است امیدواریم که در نوشتن متن بالا عمدی در کار نبوده باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا