بهرامی: ستاره‌های ماندگاری را تحویل تیم ملی کاراته بانوان خواهیم داد/ به قهرمانی تیم‌های پایه در آسیا امیدوارم

لیلا بهرامی سرمربی تیم‌های نوجوانان و جوانان کاراته دختران ایران وعده داد از این تیم ستاره‌های ماندگاری وارد تیم ملی خواهند شد.

به گزارش کاراته نیوز لیلا بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت ملی‌پوشان رده‌های پایه دختر کاراته ایران برای حضور در مسابقات آسیایی قزاقستان اظهار داشت: بچه‌ها خیلی خوب توانستند خود را از لحاظ فنی و بدنی بالا بکشند و اصلاً فکر نمی‌کردم در این مدت کوتاه تا این حد پیشرفت داشته باشند. در حال حاضر نیز خدا را شکر تیم در شرایط خیلی خوبی به سر می‌برد و امیدوارم بتوانیم نتیجه خیلی خوبی را در قزاقستان کسب کنیم.

وی در مورد اینکه نفرات تیم‌های پایه در آینده می‌توانند در تیم ملی کاراته بانوان حضور داشته باشند، گفت: از این تیم در آینده ستاره‌های خواهید دید که سالیان سال در تیم ملی بزرگسالان ماندگار خواهند شد. ما ستاره‌های ماندگاری را به تیم ملی بانوان تحویل خواهیم داد.

سرمربی تیم‌های نوجوانان و جوانان دختران کاراته ایران پیش‌بینی‌اش از کسب مدال را اینطور بیان کرد: فکر می‌کنم هر هفت بازیکن تیم ما روی سکو خواهند رفت. صحبتی که شاید باعث شود من را زیر سؤال نیز ببرند و حتی بگویند با توجه به سطح مسابقات چنین صحبتی را انجام داده است. زمانی که این تیم را تحول گرفتم خیلی ناامید بودم و در زنجان وقتی بچه‌ها را دیدم توی سر خودم می‌زدم! این بچه‌ها حتی بدنسازی نداشتند، اما در مدت کوتاه با انگیزه و تلاش بسیار خیلی خوب خود را رساندند تا حالا بگویم با حضور هر حریفی و با توجه به تجربیاتم به این تیم باور دارم.

بهرامی راجع به نگرانی‌های خود برای کمبود تجربه بازیکنان تیم‌های پایه خاطر نشان کرد: خیلی وقت‌ها این موضوع خوب است، چرا که عدم اطلاع از استرس مسابقات و توقعات باعث می‌شود راحت‌تر مبارزه کنند. این نفرات هنوز مدال بین‌المللی ندارند و برای همین بدون نگرانی اینکه مبادا نتوانند مدال خود را تکرار کنند و یا ترس مضاعف داشته باشند،  وارد مسابقه می‌شوند و شاید فقط جو سالن شاید این بازیکنان را بگیرد. ما باید عدم تجربه بین‌المللی بازیکنان تیم‌های پایه را به نفع خودمان رقم بزنیم.

وی درباره قهرمانی تیم‌های پایه در مسابقات کاراته قهرمانی آسیا هم گفت: به نظرم می‌توانیم قهرمانی آسیا شویم. ما در گذشته نیز با حضور تیم‌های قدرتمند توانستیم این عنوان را کسب کنیم. در حال حاضر فقط ژاپن در مسابقات حضور ندارد که آنها هم در المپیک نتیجه نگرفته بودند. به تیم‌های ملی پایه برای افتخارآفرینی امیدوارم. ما تمام تلاش خود را انجام دادیم و از این به بعد دیگر همه چیز دست خدا و بسته به همت بازیکنان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا