احسانی: ایران و ژاپن مدعیان اصلی قهرمانی در مسابقات آسیایی قزاقستان هستند

دبیر کمیته فنی فدراسیون کاراته درباره وضعیت تیم‌های ملی این رشته در ۲ بخش کومیته و کاتا توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات آسیایی کاراته از بیست و هشتم آذرماه تا یکم دی ماه به میزبانی آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود و تیم‌های ملی کاراته کشورمان در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان مردان و بانوان در ۲ بخش کومیته و کاتا بر روی تاتامی به مصاف حریفانشان خواهند رفت. تیم‌های ملی کاراته کشورمان در همه رده‌ها از بخت‌های اصلی قهرمانی در این مسابقات هستند.

گفت و گویی با علیرضا احسانی، دبیر کمیته فنی فدراسیون کاراته در خصوص حضور تیم‌های ملی کاراته کشورمان در مسابقات آسیایی قزاقستان داشتیم.

وضعیت تیم‌های ملی کاراته پایه و بزرگسالان را در آستانه مسابقات آسیایی قزاقستان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

همه گیری ویروس کرونا در کشورمان باعث شد، مدتی وقفه در تمرینات تیم ملی کاراته مردان و بانوان در ۲ بخش کومیته و کاتا ایجاد شود و کاراته کا‌های کشورمان در این مدت تمرینات پرفشاری نداشتند. تیم‌های ملی رده سنی پایه نوجوانان، جوانان و امید هم در یک سال اخیر تمرینات منظمی نداشته اند و من از وضعیت تمرینات سایر رقبایمان در مسابقات آسیایی اطلاعی ندارم و دقیقا نمی‌شود ارزیابی دقیقی درباره وضعیت تیم‌های ملی ارائه کرد.

به نظر شما چرا کاراته کا‌های جوان به مسابقات آسیایی اعزام نشدند؟

همیشه در مواقع اضطراری و بحرانی تصمیمات براساس وضعیت موجود گرفته می‌شوند و در حال حاضر نباید درباره این موضوع صحبت کنیم. اگر فدراسیون به دنبال کسب قهرمانی در مسابقات آسیایی نبود ما باید در این مسابقات پشتوانه سازی می‌کردیم، اما هیئت رئیسه فدراسیون و کادر فنی تیم ملی معتقد به اعزام نفرات برتر کاراته کشورمان به مسابقات آسیایی بوده اند و پس از پایان مسابقات می‌توانیم ارزیابی کاملی در این خصوص داشته باشیم.

وضعیت تیم‌های ملی کاتای مردان و بانوان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

تیم ملی کاتای مردان نسبت به بانوان وضعیت بهتری دارد، اما باید برنامه‌های آموزشی و تمرینی خوبی برای کاتارو‌ها داشته باشیم. در حال حاضر کاتای مردان و بانوان در رده متوسط به بالایی قرار دارند، اما می‌توانیم قدرتمند‌تر هم شویم.

پیش بینی شما درباره نتایج تیم‌های ملی کاراته چیست؟

قطعا در این مسابقات نتایج خوبی خواهیم گرفت، زیرا هروی سرمربی تیم ملی کاراته تصمیم گرفته است که نفرات اصلی به این مسابقات اعزام شوند و ما در ۲ بخش کومیته و کاتا از شانس‌های اصلی قهرمانی هستیم. ژاپن مطمئنا در بخش کاتا نفرات اصلی خود را به این مسابقات اعزام خواهد کرد. کاراته کشورمان یکی از قدرت‌های کاراته آسیا و جهان است و در آسیا به جز ژاپن رقیب قدرتمندی نداریم و همیشه رقابت اصلی در مسابقات آسیایی بین ایران و ژاپن بوده است. تیم‌های ازبکستان، قزاقستان نیز تک ستاره‌های دارند و امیدوارم کاراته کشورمان مثل گذشته قهرمانی‌های خود را در این رقابت‌ها تکرار کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا