روحانی: پوکر قهرمانی در آسیا مرهمی برای از دست رفتن پوکر جهانی خواهد بود/ باید ثابت کنیم قدرت جهان هستیم

به گزارش کاراته نیوز حسن روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط تیم ملی کاراته برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: بعد از اتفاقاتی که باعث شد در مسابقات جهانی حضور نداشته باشیم، تلاش کردیم در ابتدا از لحاظ روحی و روانی تیم را آماده کنیم. متاسفانه عدم حضور در مسابقات جهانی باعث شد نتوانیم تیم دوم خود را برخلاف تصمیم گذشته به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کنیم و تصمیم گرفتیم تیم جهانی را به قهرمانی آسیا بفرستیم.
وی تصریح کرد: اگر نفرات اول ما به قهرمانی آسیا اعزام نمی‌شدند، حق آنها ضایع می‌شد و در این شرایط تصمیم گرفتیم با ترکیب اصلی و تیم جهانی در قزاقستان حضور داشته باشیم. در یکی، دو مرحله اول تلاش کردیم روی روحیه بچه‌ها کار کنیم و بازیکنان را در شرایط مسابقه نگه داریم. خوشبختانه این پروسه را طی کردیم و بچه‌ها در شرایط خوبی قرار دارند. اردوی مرحله گذشته اردوی بسیار خوب بود و همه بازیکنان در شرایط بسیار خوبی قرار داشتند. در آخرین اردو فشار تمرینات را پایین خواهیم آورد تا به مسابقات اعزام و بهترین نتیجه را کسب کنیم.
مربی تیم ملی کاراته در خصوص خارج شدن از شوک عدم حضور در مسابقات جهانی گفت: قرار است مسئولان ورزش کشور ما قبل از مسابقات آسیایی به بچه‌ها کمک و از آنها حمایت کنند. از لحاظ فنی نیز این شوک را پشت سر گذاشتیم و در بحث روانی با بچه‌ها خیلی کار کردیم تا با بهترین شرایط در مسابقات حضور داشته باشند.
روحانی در خصوص  تصمیمات جدید فدراسیون جهانی کاراته تاکید کرد: تصمیمات جدید فدراسیون جهانی به نظر جالب نیست. فدراسیون جهانی تصمیم گرفته حضور در مسابقات جهانی دوره آینده، بر اساس رنکینگ ورزشکاران در فدراسیون جهانی باشد. فکر می‌کنم این تصمیم بیشترین جنبه درآمدزایی برای فدراسیون جهانی داشته باشد، چرا که بسیاری از کشورها از جمله ایران امکان حضور در همه مسابقات لیگ‌های جهانی را نخواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: کمبود منابع و اینکه وزارت ورزش نمی‌تواند همه هزینه‌های اعزام‌ها را تقبل کند، باعث خواهد شد ما برای حضور در تمامی مسابقات مشکلات داشته باشیم. سال آینده ما بازی‌های آسیایی و وُردگیم را خواهیم داشت و باید در لیگ جهانی شرکت کنیم تا هم جایگاه بازیکنان در رنکینگ حفظ شود و از طرفی با تیمی قوی در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشیم.
مربی تیم ملی کاراته با اشاره به راحت نبودن کار تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا، عنوان کرد: قهرمانی آسیا مسابقات سختی است و عربستان، قزاقستان و ژاپن تیم‌های خوبی در این مسابقات هستند که برای همه تیم‌ها دردسرساز خواهند شد و ما نیز باید با قدرت کار کنیم و چره واقعی کاراته ایران را نشان بدهیم.
روحانی با اشاره به از دست رفتن شانس کسب پوکر قهرمانی کومیته تیمی در مسابقات قهرمانی جهان، گفت: فدراسیون جهانی کاراته نیز به از دست رفتن این فرصت برای کاراته ایران اشاره کرد. فکر می‌کنم ما اگر در مسابقات جهانی این دوره شرکت کرده بودیم با سه الی چهار مدال طلا به ایران بازگشته بودیم. حالا که فرصت کسب پوکر قهرمانی کومیته تیمی در قهرمانی جهان را از دست دادیم باید برای کسب پوکر قهرمانی در آسیا تلاش کنیم. اتفاقی که می‌تواند مرهمی برای ما باشد و بچه‌ها را تسکین بدهد و بار دیگر ثابت کنیم قدرت اول آسیا و جهان هستیم.
به گزارش تسنیم، هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا از ۲۸ آذر تا اول دی ماه ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا