رشیدنیا: کاراته ایران پتانسیل کسب سهمیه‌های بیشتر المپیک را دارد

سرمربی تیم ملی کاراته ماکائو گفت: تیم ملی کاراته ایران می‌تواند باز هم سهمیه المپیک توکیو را تصاحب کند.

به گزارش کاراته نیوز رضا رشیدنیا سرمربی تیم ملی کاراته ماکائو در گفت و گو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان, در خصوص برگزاری اردو‌های تیم ملی این کشور بیان کرد: در ماه ژانویه ویروس کرونا از چین به سایر نقاط جهان شد. در نهایت کشور ماکائو هم درگیر این ویروس شد. البته این کشور بلافاصله مرز‌های خود را به روی اتباع خارجی بست و افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده بودند همگی بستری شدند. بیش از ۳ ماه است که همچنان مرز‌های این کشور بسته است.

او ادامه داد: تمرینات ما حدود ۲ ماهی است شروع شده است، اما از حالت کمپ خارج است، چرا که شاگردان من یا دانشجو و یا اینکه شاغل هستند. سعی می‌کنیم با رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی روزانه یک ساعت تمرین را در برنامه داشته باشیم.

رشیدنیا درباره شرایط تیم ملی کاراته در راه کسب سهمیه المپیک توکیو بیان کرد: قطعا بازیکنان اگر با تمام وجود تلاش و از آمادگی خود استفاده کنند می‌توانند شانس داشته باشند تا سهمیه‌های بیشتری برای حضور در المپیک تصاحب کنند. بازیکنان تیم ملی ایران همواره شگفتی ساز هستند و نشان داده اند که از توانایی بالایی برخوردارند. با توجه به پتانسیلی که داریم کسب سهمیه‌های بیشتر دور از دسترس نیست.

سرمربی تیم ملی کاراته ماکائو در مورد شانس این کشور برای حضور در المپیک توکیو اظهار کرد: تیم ملی ماکائو رسما عضو کمیته بین المللی المپیک نیست و قطعا این کشور نمی‌تواند در المپیک توکیو حضور پیدا کند. ضمن اینکه ماکائو توانایی رقابت با تیم‌های مطرحی مانند ژاپن و ایران را ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا