هروی: بعد از اینچئون برای جهانی کاراته تصمیم می‌گیریم/ از حذف فداکار ما هم ناراحتیم

مربی تیم ملی کاراته با بیان اینکه ترکیب تیم جهانی بعد از بازی های آسیایی معرفی می شود، گفت: کادرفنی هم از حذف فداکار برای اینچئون ناراحت است اما مجبور به این کار شد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز شهرام هروی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درباره شرایط تیم ملی برای بازی های آسیایی اینچئون عنوان کرد: تیم ملی کاراته هم اکنون شرایط خوبی دارد و استرسی که ورزشکاران برای انتخابی بازی های آسیایی اینچئون داشتند از بین رفته است. خوشبختانه انتخابی ها به صورت شفاف برگزار شد و چهار کاراته کای اینچئون هم در کنار نفراتی که خود را برای مسابقات جهانی آماده می کنند در دور جدید اردوها حضور دارند.

وی یادآور شد: کاراته کاها در شرایط آرمانی قرار دارند. طبق برنامه ای که از مرحله اول اردوها داشتیم به خواسته های خود رسیده ایم و به همین دلیل ورزشکاران با شادابی و نشاط خوبی تمرین می کنند. پیشرفت اردونشینان را در مسابقات دانشجویان جهان و کاراته وان اندونزی دیدیم. ضمن آنکه مسابقات انتخابی تیم ملی هم از جذابیت خاصی برخوردار بود چون امتیازات بالایی رد و بدل شد و با اینکه کاراته کاها با تمرین مشترکی که داشتند و از شرایط هم با اطلاع بودند، حساسیت رقابت ها بالا رفته بود.

مربی تیم ملی کاراته با اشاره به اردوی دهم تیم ملی افزود: با برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی، تمرینات از سرگرفته شد و وارد مرحله دهم اردوی تیم ملی شدیم. پایان این اردو به بازی های آسیایی اینچئون ختم می شود اما قبل از آن در تورنمنت ژاپن حاضر خواهیم شد.

وی گفت: چهارم شهریور تیم اینچئون راهی مسابقات بین المللی ژاپن می شود تا ۸ و ۹ شهریور در این پیکارها شرکت کند. سایر اردونشینان کاراته هم از ۱۲ تا ۱۴ شهریور در مسابقات کاراته وان ترکیه حاضر خواهند شد و خود را برای مسابقات جهانی آلمان آماده می کنند.

او در مورد معرفی تیم جهانی کاراته هم گفت: با جمع بندی که کادر فنی بعد از بازی های آسیایی و رقابت های کاراته وان ترکیه خواهد داشت، تیم ملی برای مسابقات جهانی آلمان معرفی می شوند.

هروی ادامه داد: هنوز برای اعزام مربیان در این دو مسابقه تصمیمی گرفته نشده و از بین من، حسین روحانی، مهدی جعفری و سیدمحمد حسینی (مربی بدنساز) تیم تعدادی به ژاپن و تعدادی هم همراه تیم ملی راهی ترکیه می شوند. آسیب دیدگی جدی در اردوها نداریم و همه کاراته کاها لحظه شماری می کنند تا دهم مهر در بازی های آسیایی اینچئون مبارزه کنند.

او درباره پیش بینی مدالی برای تیم ملی کاراته در بازی های آسیایی اینچئون تصریح کرد: کاراته در بین رشته های رکوردی نیست که بتوانیم قول مدال بدهیم اما آنچه مسلم است کاراته ایران یک سر و گردن بالاتر از قاره قرار دارد، با این حال شرایط روز مسابقه و داوری های حاکم در مسابقات آسیا مدال یک ورزشکار را تعیین می کند.

مربی تیم ملی کاراته در مورد برخی انتقادات نسبت به حذف وزن ۸۴- کیلوگرم مردان و در پی آن حذف علی فداکار از تیم آسیایی اینچئون، گفت: فداکار یکی از قهرمانان خوب کاراته ایران است اما به تشخیص کادرفنی برای این دوره از بازی های آسیایی از ترکیب تیم اعزامی کنار گذاشته شد. این هواپیما چهار صندلی دارد و به ناچار از بین ۶ وزن مجبور بودیم دو وزن را برای اینچئون حذف کنیم، بنابراین تعدادی از نفرات از پرواز جاماندند که ما هم ناراحت شدیم!

وی درباره اینکه برخی از کارشناسان کاراته اعتقاد به حذف سبک وزن های اعزامی باتوجه به حریفان آسیایی، به جای وزن ۸۴- کیلوگرم را داشتند، افزود: به هر حال باید به انتخاب کادرفنی در این مورد احترام گذاشت. حقیقت ندارد که حریفان ما در اینچئون در سبک وزن خطرناک تر هستند و انتخاب نهایی با دبیر و رییس فدراسیون بوده است. ما در این انتخابی ها مغرضانه عمل نکرده ایم!

وی با بیان اینکه موفقیت در بازی های آسیایی اینچئون مثل بازی های المپیک جهانی علاوه بر شهرت و محبوبیت از لحاظ مالی هم برای ورزشکاران مناسب خواهد بود، تصریح کرد: برنامه ریزی کرده ایم بعد از بازگشت از تورنمنت ژاپن در یک اردوی خارج از تهران تیم ملی را تمرین دهیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا