اولین مدال آور بازی های آسیایی در آستانه حذف از المپیک بازی های آسیایی

با توجه به نزدیک شدن به المپیک بازی های آسیای اینچئون کره جنوبی، فدراسیون کاراته در حال تصمیم گیری نفرات اعزامی به این رقابت ها می باشد. نفرات اعزامی تیم ملی آقایان با برگزاری انتخابی و تصمیم مسئولین فدراسیون کاراته در هفته های گذشته مشخص شدند که آن هم خالی از حرف و حدیث نبود. اما از زمان برگزاری انتخابی تیم ملی بانوان تا به امروز که می توان به عنوان روز واقعه از آن نام برد، حرف های زیادی گفته و شنیده می شود که بسیاری از آنها شایعه ای بیش نبوده است اما چند مورد از این حرف ها که با دلیل و مدرک هایی گفته شده نزدیک به حقیقت است.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز شنیده ها حاکی از خط خوردن بازیکنی را دارد که  همراه با حمیده عباسعلی از رده ی سنی امید به تیم بزرگسالن راه یافته و در طول ۴ سال گذشته با اختلاف تکنیکی و فردی نسبت به سایر رقبا در این وزن باقی مانده است.

فاطمه چالاکی با کسب مدال نقره رده ی سنی امید در سال ۲۰۱۰ به تیم بزرگسالان راه یافت و پس از آن در اولین سال حضورش در تیم بزرگسالان در مسابقه ی مهمی مانند المپیک بازی های آسیایی گوانگ ژو اولین مدال برنزتیم ملی بانوان را در بازی های آسیایی و آسیا کسب نمود.

بازیکن وزن ۵۵- کیلوگرم که در طول چهار سال گذشته کوله باری از تجربه را کسب کرده است تنها در یک سال گذشته توانست مدال های مهمی همچون مدال برنز مسابقات آسیایی امارات، دو مدال نقره تیمی و انفرادی جام باشگاه های آسیا، دو مدال برنز تیمی و انفرادی جام بین المللی بسفر ترکیه و مدال برنز تیمی دانشجویان جهان را در مونته نگرو کسب کند که مدیر تیم های ملی پس از بازگشت از مسابقات جهانی دانشجویان جهان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته گفت: فاطمه چالاکی هم یکی دیگر از نمایندگان شایسته‌ی کاراته کشورمان بود که مجموعاً هشت بار در دو بخش انفرادی و تیمی به پیکار با حریفان پرداخت و مبارزات قابل قبولی را به نمایش گذاشت.

با توجه به شنیده ها فدراسیون نشین ها در حال تصمیم گیری برای اعزام وزنی هستند که بیش از ۱۰ ماه در هیچ مسابقه ای پا به میدان نگذاشته است و آخرین مسابقه ای که در آن شرکت داشت در برابر هونگ لی چینی نتیجه را واگذار کرد.

حال با توجه به شایعه ای که نزدیک به حقیقت است،  باید در انتظار نشست و دید که مسئولین فدراسیون کاراته کدام بازیکن را انتخاب می کنند؟

ما نیز به عنوان زبان جامعه کاراته این نکته ی مهم  را به فدراسیون نشین ها گوشزد می کنیم که  تمام این بازیکنان ۴ سال برای این روز تلاش کردند و حال با یک تصمیم کورکورانه نباید زحمات آنها را نادیده گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا