حضور قدرتمند ایران در رقابت های کاراته مالزی/ پیش بینی ناداوری ها

سرپرست نایب رییسی فدراسیون کاراته در امور بانوان، ایران را یکی از قدرت های اول این ورزش در آسیا دانست و گفت که به رغم اعمال نفوذ برخی داوران در رقابت های بین المللی به ضرر تیم ایران، تیم های کشورمان قدرت خود را در این رقابت ها نشان می دهند.

ˈعشرت شاه محمدیˈ که به همراه تیم های ملی کاراته نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال دختران و پسران ایران برای شرکت در رقابت های آسیایی در کوالالامپور بسر می برد روز چهارشنبه ضمن انتقاد از اعمال نفود برخی داوران کاراته در رقابت های جهانی به ضرر ایران، گفت: اعمال نفوذ در رابطه با ایران اجتناب ناپذیر است.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز وی در گفت و گو با ایرنا، گفت: به هر حال برخی تمایل ندارند یک کشور قدرتمند مثل ایران همه مدال ها را در کاراته کسب کند، اما ارتباطات می تواند در تعدیل این موضوع تاثیرگذار باشد.

کاراته کاران ایران برای کسب بهترین مدال های چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ آسیا در مالزی از روز جمعه به رقابت می پردازند.

وی با اشاره به اردوی ۱۹ روزه تیم نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال دختران و پسران ایران در تایلند پیش از رقابت های مالزی، گفت: تیم ایران اردوی مشترکی با تیم کشور میزبان، قزاقستان و فرانسه برگزار کرد.

اردوی تیم کاراته فرانسه در بخش آقایان برگزار شد.

وی اردوی تایلند را برای تیم های کاراته ایران بسیار خوب ارزیابی کرد تا این تیم ها با شرایط آب و هوایی مالزی که با تایلند یکسان است آشنا شوند.

سرپرست نایب رییس فدراسیون کاراته در امور بانوان با اشاره به این که تیم های ایرانی شرکت کننده در این اردو به اهداف تعیین شده دست یافته اند، گفت این اردو از نظر روانی تاثیر مثبتی بر ورزشکاران ایران داشت و فرصت مناسبی برای تمرین مستمر کاراته کاران توسط مربیان طی ۱۹ روز بود.

در اردوی تایلند ۱۰ ورزشکار مرد و ۱۰ ورزشکار زن حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه کاراته کاران ایران در مالزی در دو بخش کمیته و کاتا با رقبا مبارزه می کنند، گفت: ایران در هر رده با سه ورزشکار در این رقابت های آسیایی شرکت کرده که امیدواریم ورزشکاران نتایج قابل قبولی کسب کنند.

وی نقطه قوت تیم های ایران در این رقابت های آسیایی را ظرفیت بالای کاراته ایران در آسیا دانست و گفت ایران از قدرت های برتر کاراته در آسیا است.

شاه محمدی توجه به این گروه سنی از ورزشکاران را پایه ای برای تیم ملی قدرتمند دانست و گفت که رقبای کاراته کاران ایران در این رقابت ها حریفانی از ژاپن، قزاقستان و ویتنام و تک ستاره هایی از برخی کشورها دیگرند.

وی تلاش فدراسیون کاراته را استفاده از تمام ظرفیت کشور با وجود برخی کاستی ها اعلام کرد و گفت که برگزاری اردوها پیش از رقابت ها از جمله عواملی است که می تواند در عملکرد بهتر ورزشکاران ایرانی نقش بسزایی داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به بازی های آسیایی ˈاینچئونˈ کره جنوبی، گفت که ورزشکاران ایرانی خود را برای رقابت در این میدان بزرگ آماده کرده اند.

سرپرست نایب رییسی فدراسیون کاراته در امور بانوان، گفت که کاراته کاران ایران با حضور چند ماهه در اردو، تلاش دارند حضور قدرتمندی در رقابت های کره جنوبی داشته باشند.

وی گفت که تیم ایران بعد از رقابت های اینچئون، مسابقات آبان ماه قهرمانی جهان در آلمان را نیز پیش رو دارد.

اعضای تیم ملی کاراته ایران که در دو گروه از تهران و بانکوک وارد کوالالامپور شده اند، روز گذشته در دو نوبت و عصر روز چهارشنبه با حضور در تمرینای آمادگی سبک خود را برای چهاردهمین دوره رقابت های قهرمانی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال آسیا در مالزی آماده می کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا