صافی: اگر ۱۰ بار هم مسابقات انتخابی برگزار شود، نتایج مدام تغییر می‌کند

سرمربی تیم کاراته کره جنوبی گفت: اگر ۱۰ مسابقه انتخابی برای ملی‌پوشان ایران گذاشته شود هر بار نتیجه‌ای متفاوت حاصل می‌شود زیرا فاصله کاراته‌کاهای ایران اندک است.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز احمد صافی در شرایطی در مورد رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته ایران با  تسنیم صحبت کرد که این روزها انتخاب ۴ وزن اعزامی به بازی‌های آسیایی اینچئون کره به حاشیه‌ای بزرگ برای فدراسیون و کادر فنی تبدیل شده است. علیرضا سمندر رئیس فدراسیون کاراته در حالی اعلام کرد در وزن ۸۴- کیلوگرم نماینده‌ای به اینچئون اعزام نمی‌شود که بسیاری معتقدند می‌توانستیم در اوزان دیگر نماینده در بازی‌های آسیایی نداشته باشیم.
صافی در این مورد اظهارداشت: کادر فنی حق دارد با توجه به شناختی که از نفرات دارد از بین این همه مدعی ۴ نماینده اعزامی را به اینچئون انتخاب کند اما فاصله کاراته‌کاهای ایران بسیار کم است و اگر ۱۰ مبارزه انتخابی نیز برگزار کنند نتایج مرتب تغییر خواهد کرد. ما سوپراستار هم زیاد داریم و هم کم داریم. کسانی که اهل فن هستند متوجه می‌شوند من چه می‌گویم.
وی ادامه داد: به هرحال تیم ایران تیم خوبی است و و در تمام اوزان شانس دارد.کاراته آسیا در حال اوج گرفتن است اما به هر صورت تیم ایران یک سر و گردن بالاتر بوده و من هم امیدوارم بچه‌های ایران بهترین نتیجه را در باز‌های آسیایی بگیرند. مشکل ما این است که حاشیه‌های خواسته و ناخواسته‌ای را ایجاد می‌کنیم و در چنینی فضایی کار برای همه سخت می‌شود.
سرمربی تیم کاراته کره جنوبی عنوان کرد: سطح کاراته کره خیلی تغییر کرده و به عنوان مسئول فنی و آموزش کاراته این کشور می‌گویم که ما در تمام اوزان مدعی هستیم و تیمی بی‌حاشیه و مدعی داریم. اینکه تمرکزمان را روی بازیکن ۶۰- کیلوگرم بگذاریم اشتباه بزرگی است و به دنبال آن هستیم که تمرکزمات را بر روی حریفان و در تمام اوزان بگذاریم.
صافی خاطرنشان کرد: وظیفه اخلاقی و ملی حکم می‌کند که به عنوان یک ایرانی کمک کنیم نه اینکه نمک بر زخم بپاشیم و تخریب کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا