آشوری: کاراته را تکه‌ای از وجودم می‌دانم/ برای موفقیت در المپیک باید متحد باشیم

دبیر سابق فدراسیون کاراته گفت: بهترین دوران زندگی خود را در کاراته گذرانده‌ام و این رشته را تکه‌ای از وجودم می‌دانم.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرگزاری میزان، محسن آشوری ، در خصوص دوری از کاراته ایران اظهار داشت: نزدیک به ۱۹ ماه است که از فدراسیدن جدا شده‌ام اما قلبم همیشه با کاراته است و بهترین دوران زندگی خود را در این فدراسیون گذرانده و کاراته را یک تکه از وجود خود می‌دانم.

مطمئن باشید مثل همیشه هرکاری که از دستم بربیاید برای رشته‌ای که با جان و دل به آن خدمت کردم، انجام خواهم داد.  وی افزود: به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ کاراته با موفقیت‌ها خندیده و با شکست‌ها اشک ریختم و هرچه به صلاح کاراته باشد انجام می‌دهم تا رشته مورد علاقه‌ام آسیب نبیند.

دبیر سابق فدراسیون کاراته در خصوص حاشیه‌سازی برخی از کسانی که از مجموعه فدراسیون بیرون مانده‌اند، تصریح کرد: اینکه بگوییم چون ما نیستیم، باید حاشیه درست کنیم طرز تفکر اشتباهی است. من با کسانی که منافع شخصی خود را به منافع ملی ترجیح می‌دهند حرفی ندارم و معتقدم کاراته ورزشی است که در آن اخلاق حرف اول را می‌زند و هرکسی که در هوای کاراته تنفس می‌کند، باید به این اصول پایبند باشد.

پیشکسوت کاراته ضمن اشاره به کارنامه موفق طباطبایی در دوران ریاست فدراسیون گفت: رسیس فدراسیون تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط انجام داده و تا الان هم عملکرد خوبی داشته است. امیدوارم طباطبایی بتواند با مدیریت خود کاراته ایران را در اوج نگه دارد که افتخار این موضوع برای همه است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کاراته‌کا‌های ایران می‌توانند صددرصد سهمیه‌های المپیک را کسب کنند، اظهار داشت: از کاراته‌کا‌های توانمند ما هیچ چیز بعید نیست و تا همین جا هم چند سهمیه ما در بخش مردان و بانوان قطعی شده، اما به نظرم حداقل بتوانیم ۸۰ درصد سهمیه‌های المپیک را کسب کنیم.

نمی‌شود همیشه تمام موفقیت‌ها را یک جا به دست آورد، چون این موضوع مستلزم کمی شانس هم خواهد بود اما در مجموع به توانایی کادرفنی و ورزشکاران ایمان دارم تا بتوانند حتی در المپیک توکیو هم مدال‌های درخشانی کسب کنند.

آشوری درباره اینکه آیا شانسی برای کسب سهمیه المپیک در کاتا هم قائل است، گفت: از طریق کاراته‌وان‌ها ۴ سهمیه مستقیم راهی المپیک می‌شوند و در مسابقات پاریس حضور ندارند و به این ترتیب کاتارو‌های مدعی کشورمان در رقابت‌های پاریس می‌توانند بلیت توکیو را برای خود رزرو کنند.

سهمیه نداشتن در کاتا زیبنده کاراته ایران نیست و امیدوارم با یک برنامه‌ریزی صحیح این اتفاق خوشایند برای ما رخ دهد.

دبیر سابق فدراسیون کاراته در پایان خاطرنشان کرد: باید همه اعضای جامعه بزرگ کاراته در این روز‌های سخت کنار هم باشیم و به موفقیت فدراسیون و تیم ملی کمک کنیم.

روزی آرزوی ما حضور در المپیک بود و حالا که این رویا رنگ و بوی حقیقت به خود گرفته باید برای موفقیت در بزرگترین رویداد ورزشی دنیا همدل و متحد باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا