نخستین دوره مسابقات کاراته وان ساحلی ایران در اصفهان آغاز شد

رییس هیات کاراته اصفهان روز پنجشنبه از آغاز نخستین دوره مسابقات کاراته وان ساحلی ایران در این کلانشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و موازین پیشگیرانه از کرونا خبر داد.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از اصفهان – ایرنا، حبیب الله ناظریان  گفت: این دوره نخستین رقابت‌های کاتا ساحلی و ادوات رزمی در کشور است که طی چهار روز در زمین‌های ساحلی پارک جنگلی ناژوان اصفهان در جوار رودخانه زاینده‌رود برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه کاراته کاهای سبک‌های کنترلی و آزاد در دو بخش مردان و بانوان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت ادامه داد: شرکت کنندگانی از اصفهان، اراک، تهران و آذربایجان شرقی و غربی در این دوره حضور دارند.

رییس هیات کاراته اصفهان هدف از برگزاری مسابقات را شناسایی نفرات برتر در رده‌های مختلف کمربندی برشمرد و گفت: افزون بر ۴۵۰ شرکت کننده حضور دارند و بیش از ۳۰۰ نفر آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.

ناظریان با اشاره به اینکه رقابت‌ها در سه تاتامی دنبال خواهد شد تصریح کرد: مسابقات در فضای باز برگزار می شود و سعی ما رعایت حداکثری ملاحظات بهداشتی برای حفظ سلامتی شرکت کنندگان است.

جامعه آماری کاراته به همراه سبک‌های آن در استان اصفهان افزون بر ۱۵ هزار نفر است.  استان اصفهان  بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا