عباسعلی: تاریخ دقیق سفرم به آلمان مشخص نیست/ بعید می‌دانم امسال مسابقه‌ای برگزار شود

بانوی المپیکی کاراته کشورمان گفت: امکانات این عمل جراحی در خاورمیانه و ایران وجود نداشت و باید زیر نظر پزشک متخصص این جراحی متفاوت را انجام بدهم

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرگزاری میزان، حمیده عباسعلی در گفت‌وگو با رادیو تهران درباره عمل جراحی مجدد که در آلمان انجام خواهد داد، اظهار داشت: شش ماه از عمل جراحی‌ام گذشته است. هفته آینده دوباره راهی آلمان خواهم شد تا زیر نظر پزشکم این عمل جراحی را انجام دهم. داخل پایم پلاتین نیست و مصدومیتم شکستگی نبود. این وسیله که در پایم کار گذاشته‌اند رباط مرا به هم جوش داده است. امکانات این عمل جراحی در خاورمیانه و ایران وجود نداشت از همین رو باید زیر نظر پزشک متخصص این عمل  جراحی متفاوت را انجام دهم. به گفته پزشکم این عمل در حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه طول می‌کشد و سطحی است.

وی ادامه داد: فقط بخیه روی پایم می‌خورد و دوره نقاهت طولانی ندارد و بعد از یک استراحت کوتاه می‌توانم با مشاوره پزشک و کادر فنی تیم ملی کاراته بانوان آغاز کنم. باید به محض اینکه از آلمان بازگشتم با سمانه خوشقدم سرمربی تیم ملی کاراته بانوان برنامه‌ریزی داشته باشم و تمرینات را از سر می‌گیرم.

عباسعلی درباره تاریخ دقیق سفر به آلمان برای درمان نهایی پای آسیب دیده‌اش، عنوان کرد: به خاطر این روزهایی کرونایی گرفتن ویزا برای سفر به آلمان کمی با مشکل مواجه شد و هنوز تاریخ دقیقی برای سفرم مشخص نشده است.

کمیته ملی المپیک تلاش دارد تا هر چه زودتر این مشکل را حل کند چون سفر برای کار پزشکی است زیاد سخت نگرفته‌اند و اذیت نمی‌شوم.

اولین المپیکی بانوان کشورمان در مورد اینکه تمام هزینه‌ها را  کمیته ملی المپیک تقبل کرد گفت: تمام هزینه‌ها از قبیل عمل جراحی، اسکان در آلمان و پول بلیت هواپیما و دیگر اتفاقات را کمیته ملی المپیک پرداخت کرد و فدارسیون هم نیز برای این عمل جراحی به من کمک کرد.

عباسعلی در خصوص اینکه هیچ مسابقه‌ای در سال ۱۳۹۹ برگزار نخواهد شد، خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه در تمام دنیا همه درگیر کرونا هستند هیچ مسابقه‌ای پیش‌بینی نشده است و بعید می‌دانم به خاطر این موضوع مسابقه‌ای برگزار شود. با پیش‌بینی فدراسیون جهانی قرار است تا یک ماه آینده در روسیه یک مسابقه برگزار شود، اما امکان دارد این مسابقه نیز در لحظات آخر کنسل شود.

ولی من چون توانسته‌ایم سهمیه قطعی حضور در المپیک را به دست بیاورم نیازی به شرکت در رقابتی ندارم و به احتمال زیاد در فروردین یا اردیبهشت سال آینده در رقابت‌ها حاضر خواهم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا