پایدار: از تیم‌داری استقلال و پرسپولیس در سوپر لیگ کاراته استقبال می‌کنیم/ حضور سرخابی‌ها در کنار پاس و دانشگاه آزاد جذاب خواهد بود

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته گفت: قطعاً از حضور سرخابی‌ها در سوپر لیگ کاراته استقبال می‌کنیم و حضور این تیم‌ها در کنار پاس و دانشگاه آزاد باعث جذابیت سوپر لیگ خواهدشد.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم،ابوالقاسم پایدار ، در خصوص مطرح شدن صحبت‌هایی مبنی بر تیم‌داری باشگاه استقلال در سوپر لیگ کاراته اظهار داشت: میزان اطلاعات من در این خصوص در حد شنیده‌های مطرح شده در رسانه‌ها است و بیش از این اطلاعاتی ندارم.البته باشگاه استقلال در سال‌های ابتدایی دهه نود نیز یکی، دو سال در لیگ‌های کاراته تیم‌داری کرد.

وی تصریح کرد: کاراته از ورزش‌های اول ایران است و مثل کشتی و فوتبال طرفداران زیادی دارد و به جرات در میان رشته‌های رزمی نیز پرطرفدارترین رشته است و افتخارات زیادی را برای کشور عزیزمان کسب کرده است. در این شرایط قطعاً حضور باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در کنار پاس و دانشگاه آزاد جذابیت‌های خوبی به مسابقات خواهد داد و ما نیز از این موضوع استقبال خواهیم کرد.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته عنوان کرد: نه تنها برای سرخابی‌ها بلکه برای تیم‌داری سایر اسپانسرها و حامیان مالی بستر را فراهم خواهیم کرد. ورود باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و نهادها و سازمان‌ها به رشته کاراته باتوجه به المپیکی بودن این رشته می‌تواند به گرایش جوانان به حضور در ورزش حرفه‌ای و قهرمانی کمک کند.

پایدار در خصوص اینکه جلسه‌ای با سعادتمند و مسئولان باشگاه استقلال برای حضور این باشگاه در لیگ کاراته صورت گرفته است، گفت: هنوز جلسه‌ای نداشتیم، اما از جلسه مسئولان باشگاه استقلال با رئیس فدراسیون کاراته یا دبیر فدراسیون بی‌اطلاع هستم. با توجه به حضور بازیکنان توانمند در هر وزن که مدعی حضور در تیم ملی هستن، از حضور حامیان مالی در لیگ کاراته استقبال می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت تیم‌داری استقلال در سوپر لیگ کاراته مذاکره برای حضور باشگاه پرسپولیس در لیگ نیز خواهند داشت، گفت: قوانین، اطلاع‌رسانی و دعوت‌ سازمان لیگ فدراسیون کاراته برای تمام باشگاه‌ها، سازمان‌ها، کارخانجات و حامیان مالی برای حضور و حمایت در بخش قهرمانی ورزش همیشه وجود داشته است.

البته  به جای دعوت باید بگویم وظیفه ما این است که  بستر را به صورت تمام و کمال برای حضور حامیان مالی و اسپانسرها و باشگاه‌ها در کاراته فراهم کنیم و از حضور آنها در این رشته خوشحال می‌شویم.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته خاطر نشان کرد: وظیفه سازمانی بر گردن ما است تا بستری را فراهم کنیم تا جوانان گرایش و کشش بیشتری به ورزشی با این رقابت داشته باشند و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس نیز در دل مردم جایگاه ویژه‌ای دارند. در این شرایط همه باید کمک کنیم این دو باشگاه در کنار یکدیگر شیرینی،قشنگی و لحظات نابی را با رقابت برای برای مردم فراهم کنند.

پایدار در خصوص هزینه‌های تیم‌داری در سوپر لیگ کاراته گفت: بحث اطلاعات مالی را قطعاً هیچ وقت تیم‌ها به بیرون درز نمی‌دهند، اما با توجه به تورمی که داریم، قطعاً هزینه‌های تیم‌داری در سال جاری از سال‌های گذشته بالاتر است. متاسفانه قرارداد ورزشکاران ما با وجود سختی و مشقت رشته کاراته نسبت به ورزشکاران رشته‌های دیگر پایین است و شاید یکی، دو باشگاه‌ها هستند که با قراردادهای متناسب  توانستند به نوعی یک رضایت مقطعی برای ورزشکاران ایجاد کنند.

وی ادامه داد: امیر مهدی‌زاده، سجاد گنج‌زاده، ذبیح‌الله پورشیب و بهمن عسگری از بهترین‌های کاراته دنیا هستند و برای اینکه جایگاه خود را حفظ کنند، باید وقت‌ خود را به  تمرینات، برنامه‌ریزی و کنترل شرایط جسمانی و روحی اختصاص بدهند و امکان اینکه شغل دیگر داشته باشند را ندارند. با توجه به اینکه این ورزشکاران متاهل هستند، باید قرارداد آنها به گونه‌ای باشد که هزینه‌های اجاره و زندگی خود را تامین کنند. ماهی ۱۰ میلیون تومان برای این قهرمانان یک هزینه معمولی است، اما فکر می‌کنید این قهرمانان در یک سال ۱۰۰ میلیون  از لیگ دریافتی  داشتند؟  رئیس سازمان لیگ در پایان عنوان کرد: قهرمانان ما از لحاظ مالی به حق‌شان نرسیدند و باید اسپانسرها و حمایان مالی برای افتخارآفرینی این عزیزان از آنها حمایت کنند تا این نفرات در میادین المپیک، آسیایی و جهانی برای کشورشان افتخارآفرینی کنند.

قطعاً اگر بخشی از هزینه‌ها و مشکلات اقتصادی این عزیزان از لیگ تامین شود، شرایط دست به دست هم خواهد داد تا این عزیزان در المپیک خوش‌رنگ‌ترین مدال را کسب و پرچم کشورمان را به اهتزار در بیاورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا