جلسه مشترک کمیته استعدادیابی فدراسیون کاراته و وزارت ورزش

سرپرست دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از فدراسیون‌های فعال و پیش‌رو در امر استعدادیابی و نگهداشت، کاراته است.

به گزارش کاراته نیوز، و به نقل از خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، جلسه مشترک کمیته استعدادیابی فدراسیون کاراته با مدیران دفتر استعدادیابی وزارت ورزش امروز در محل فدراسیون کاراته برگزار شد.

در این جلسه که حسن رنگرز سرپرست دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان، طباطبایی رئیس فدراسیون و مدیران دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و کمیته استعدادیابی فدراسیون کاراته حضور داشتند، رنگرز عنوان داشت: در سه ، چهار ماه گذشته از 16 فدراسیون بازدید به عمل کردیم و از نزدیک در جریان فعالیت‌های استعدادیابی آنها قرار گرفتیم. انصافا یکی از فدراسیون های فعال و پیش رو در امر استعدادیابی و نگهداشت، کاراته بوده است.

وی افزود: کاراته همیشه یکی از فدراسیون‌های قوی و غنی ورزش بوده، با جامعه آماری قابل ملاحظه هم عرض رشته‌های محدود مدال‌آور المپیک است و ان شاالله در توکیو نیز با کسب مدال قاعده کسب مدال توسط تنها 4 رشته ورزشی را بشکند.

رنگرز ادامه داد: کاهش جامعه آماری در رشته‌هایی چون کشتی، وزنه برداری و کاراته الزاما و اجباراً ما را به سمت استعدادیابی سوق می‌دهد. استعدادیابی از بخش‌های مهم فدراسیون کاراته است، امیدواریم این توجه در آینده نیز بیش از این شود.

در ادامه این جلسه، سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته هم عنوان داشت: افت جمعیتی یکی از تهدیدات رشته‌های انفرادی به ویژه کاراته است. ما در بخش جذب استعدادها مشکل داریم. یکی از برنامه هایی که دنبال ان هستیم این است که جذابیت های کاراته را بهتر نشان دهیم تا بتوانیم در رده های نونهالان و نوجوانان علاقه مندان بیشتری را جذب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن