كدخبر: 24074 بدون دیدگاه

ستاره کاراته قم در سانتیاگو

تاریخ انتشار : 23 دسامبر 2019 در ساعت: 14:19
ستاره کاراته قم در سانتیاگو

ستاره کاراته استان قم همراه با تیم ملی بزرگسالان ایران به منظور حضور در مرحله نخست دوره جدید لیگ جهانی کاراته‌وان راهی شهر سانتیاگو کشورشیلی می‌شود. به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بعد از آخرین مرحله فصل 2019 مسابقات لیگ جهانی کاراته‌وان که در شهر مادرید اسپانیا به انجام رسید […]

ستاره کاراته استان قم همراه با تیم ملی بزرگسالان ایران به منظور حضور در مرحله نخست دوره جدید لیگ جهانی کاراته‌وان راهی شهر سانتیاگو کشورشیلی می‌شود.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بعد از آخرین مرحله فصل 2019 مسابقات لیگ جهانی کاراته‌وان که در شهر مادرید اسپانیا به انجام رسید و با درخشش امیر مهدی‌زاده ستاره کاراته قم همراه بود، حالا مرحله نخست دوره جدید این لیگ در فصل 2020 پیش‌روی این کاراته‌کا و دیگر چهره‌های مطرح دنیا است.

مهدی‌زاده که با هدف گرفتن سهمیه حضور در مهمترین رویداد ورزشی سال 2020 جهان یعنی المپیک توکیو ژاپن از وزن منهای 60 کیلوگرم به منهای 67 تغییر وزن داده، چیزی نزدیک به یک سال و نیم با چالش‌های سخت این موضوع همراه بود و سرانجام در آخرین رویداد رسمی سال 2019 یعنی مرحله پایانی لیگ کاراته‌وان به مدال طلا دست یافت.

این چهره مطرح کاراته قم و ایران که در ویترین افتخارات خود مدال‌های متنوعی از میادین برون‌مرزی به دست آورده، اکنون در اردوی تیم ملی کاراته بزرگسالان ایران آماده حضور در مرحله نخست لیگ جهانی کاراته‌وان می‌شود، مسابقاتی که دهه پایانی دی‌ماه در کشور شیلی به انجام خواهد رسید.

به همین منظور از روز سه‌شنبه هفته جاری یعنی سوم دی‌ماه، دومین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم‌های ملی کاراته مردان و زنان کشورمان در آکادمی ملی المپیک تشکیل می‌شود و اردونشین‌ها دور جدید تمرینات خود را از سر خواهند گرفت، اردویی که تا هفتم دی‌ماه زیر نظر کادر فنی ادامه دارد.

نخستین مرحله لیگ جهانی کاراته‌وان سال 2020 روزهای 20 تا 22 دی‌ماه به میزبانی سانتیاگو شیلی برگزار می‌شود، در شرایطی که هفتمین و آخرین مرحله این لیگ در سال 2019 به میزبانی شهر مادرید با حضور 737 کاراته‌کا از 89 کشور جهان به انجام رسید و امیر مهدی‌زاده به مقام قهرمانی رسید.

مهدی‌زاده در وزن منهای 67 کیلوگرم مردان این رقابت‌ها ولوزو کامیلیو از شیلی، حاج عامر یونس اولاد از بلژیک، استیون داکاستا از فرانسه دارنده سه نشان طلای کاراته‌وان 2019 و قهرمان مسابقات جهانی، ماسا میچی فونا هاشی به همراه هموطن وی هینوتو شیهارا از کشور ژاپن و عبدالرحیم اوزر عمر از ترکیه را برد و قهرمان شد.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها