كدخبر: 23486 بدون دیدگاه

روحانی: نتایج ما در قهرمانی آسیا می‌توانست بهتر باشد/ در کومیته تیمی هیچ تیمی توانایی رقابت با ایران را ندارد

تاریخ انتشار : 22 جولای 2019 در ساعت: 10:08
روحانی: نتایج ما در قهرمانی آسیا می‌توانست بهتر باشد/ در کومیته تیمی هیچ تیمی توانایی رقابت با ایران را ندارد

مربی تیم ملی کاراته گفت: از نظر شخصی نتایج ما می‌توانست بهتر باشد، اما هدف و بحث ما ارتقای امتیازات بازیکنی بود که در رنکینگ المپیک حضور داشتند. به گزارش کاراته نیوز حسین روحانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد تیم ملی کاراته در  مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: پرونده شانزدهمین […]

مربی تیم ملی کاراته گفت: از نظر شخصی نتایج ما می‌توانست بهتر باشد، اما هدف و بحث ما ارتقای امتیازات بازیکنی بود که در رنکینگ المپیک حضور داشتند.

به گزارش کاراته نیوز حسین روحانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد تیم ملی کاراته در  مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: پرونده شانزدهمین دوره این مسابقات روز گذشته(یکشنبه) بسته شد و ما در بخش مردان موفق به کسب 2 مدال طلا و 2 مدال برنز شدیم. هر چند اعتقاد دارم نتایج می‌توانست خیلی بهتر از این باشد، اما کاراته ورزش رقابتی است و هر چقدر هم بگویم تیم ایران قهرمان جهان است اما باز هم احتمال وقوع هر اتفاقی در مسابقات وجود دارد.

وی تصریح کرد: به شخصه با توجه به مشاهده تلاش و زحمات بچه‌ها باید عنوان کنم هیچ کدام از بچه‌های ما کم فروشی نکردند. باید قبول کنیم سطح کاراته آسیا بالا رفته است و با وجودی که همچنان ایران و ژاپن از لحاظ سطح کاراته بالاتر از دیگر کشورها هستند، اما قدرت مطلق نیستند و کشورهای دیگر هم سرمایه‌گذاری خوبی کردند. اکثر کشورها از وجود مربی خارجی استفاده می‌کنند و در حال تلاش و حضور در رویدادهای مختلف هستند.

مربی تیم ملی کاراته خاطر نشان کرد: عربستان سرمایه‌گذاری سنگینی انجام داده است و حضور مربی مصری باعث بالا رفتن سطح کاراته این کشور شده است. اردن، قزاقستان، عربستان، ویتنام و چین از مربی خارجی استفاده می‌کنند که نشان از سرمایه‌گذاری آنها دارد. البته از نظر شخصی نتایج ما می‌توانست بهتر باشد، اما هدف و بحث ما ارتقای امتیازات بازیکنی بود که در رنکینگ المپیک حضور داشتند و به هدف خود رسیدیم.

روحانی ادامه داد: در این مسابقات ذبیح‌الله پورشیب، بهمن عسگری و سجاد گنج‌زاده که شانس حضور در المپیک را دارند موفق به کسب مدال شدند. امتیازات مسابقات قهرمانی آسیا برای گزینشی المپیک از اهمیت بالایی برخوردار بود و ما از لحاظ رنکینگ به هدف خود رسیدیم، اما از لحاظ نتایج در قهرمانی آسیا می‌توانستیم نتایج بهتری کسب کنیم و باید قبول کنیم نتایجی که می‌توانستیم کسب کنیم را نگرفتیم. همه تلاش ما در کادرفنی این خواهد بود که ایرادات را برطرف و در مسابقات بعدی نتایج خوبی کسب کنیم.

وی با اشاره به فشردگی مسابقات گفت: اینکه به طور متوسط در هر 25 روز در یک مسابقه حاضر شویم واقعا سخت و سنگین است و نه تنها ما بلکه همه بازیکنان  خسته بودند و روی عملکرد آنها تاثیرگذاشته بود. با این شرایط ما و بچه‌ها تلاش خود را انجام دادیم، اما چیزی که باید می‌شد در این مسابقات نشد. با این حال دو مدال طلا و دو مدال برنز کسب کردیم.

مربی تیم ملی کاراته در خصوص عملکرد بازیکنان جوان تیم در کومیته تیمی عنوان کرد:  در این چند ساله توانستیم بازیکنان خوب و مستعدی مانند قراری‌زاده، اباذری، باربد صداقت و آسیابری را به تیم اضافه کنیم. نفراتی که می‌توانند نسل بعدی ما را تشکیل بدهند. با این نفرات این امیدواری را داریم که تا سال‌ها تیم خوبی داشته باشیم و در بحث کومیته تیمی هیچ تیمی نمی‌تواند با ایران رقابت کند.

روحانی تاکید کرد: ما سه مدال طلای جهان در کومیته تیمی داریم و خدا را شکر در ازبکستان نیز سومین مدال طلای پیاپی خود را در آسیا کسب کردیم. این افتخارات به راحتی کسب نشده است و امیدواریم همین روند همچنان ادامه داشته باشد و بتوانیم نفرات جوان دیگری را نیز به این تیم اضافه کنیم و پشتوانه سازی خوبی داشته باشیم. همه هم و غم ما در کادرفنی این است که بتوانیم تیمی را برای آینده مهیا کنیم تا به ما کمک کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی منجر شد که تیم ما در دیدار نیمه‌نهایی مقابل ژاپن تا لبه تیغ و شکست پیش برود و دوباره بازگردد، گفت:  ژاپن با وجودی که تیم جوانی بود، اما بچه‌های ما یک سر و گردن بالاتر از این تیم و تیم‌های دیگر بودیم. ژاپنی‌ها با وجودی که سه بازیکن خود را نداشتند اما بسیار تیم جوان و باانگیزه‌ای بودند. ما در سه دوره اخیر مسابقات جهانی موفق شدیم ژاپن را با همه نفرات اصلی خود نیز شکست بدهیم و چون در این مسابقات این نفرات حضور نداشتند نباید عنوان شود تیم خوبی نبودند.

قهرمان سابق کاراته جهان خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم کاراته ورزش غیرقابل پیش‌بینی است. در مقابل ژاپن نیز با وجودی که 2 بر صفر عقب بودیم اما مزیت تیم ایران این است که پا پس نمی‌کشد و بازیکنانی دارد که از لحاظ سطح فنی بالا هستند و می‌توانند عقب افتادگی را جبران کنند. مقابل ژاپن با وجودی که تا لبه تیغ رفتیم اما در نهایت بردیم و همیشه برد قابل لمس است. برگرداندن نتیجه 2 بر صفر توان بالا می‌خواست که بچه‌ها نشان دادند این توان را دارند. پرونده این مسابقات برای ما بسته شده است و تنها از این رویداد درس‌ها زیادی گرفتیم.

روحانی در خصوص عملکرد ضعیف نمایندگان سبک وزن تیم ایران گفت: در بحث سبک وزن نتوانستیم نتیجه مدنظر خود را کسب کنیم. از رضا روشن با توجه به تجربه‌ای که داشت انتظار بیشتری داشتیم، اما نتوانست توانایی خود را به نمایش بگذارد. البته در مواردی دچار مشکلات داوری شد که ازنظر من این مسائل می‌تواند برای همه ورزشکاران وجود داشته باشد. در 60- کیلوگرم نیز مجید حسن‌نیا قرعه سختی داشت و بهترین‌های دنیا در جدول او بودند. با این حال اعتقاد دارم برای کسب مدال باید از سد بهترین‌ها عبور کرد.

وی خاطرنشان کرد: صدرالدین سایماتوف در جدول مجید بود و او نیز در شرایطی قرار نداشت که بتواند قابلیت خود را نشان بدهد. او حتی از سایماتوف جلو بود اما در یک غفلت ضربه سه امتیازی دریافت کرد و بازی را واگذار کرد. او برای مدال برنز نیز مسابقه پایاپایی مقابل کاراته‌کا کویتی داشت، اما نشد که به مدال دست پیدا کند. البته در این وزن حتی اسدیلوف نفر شماره یک رنکینگ دنیا در مسابقات مغلوب هندی شد که محلی از اعراب در کاراته آسیا ندارد. ما تلاش خواهیم کرد در این وزن دوباره به دوران طلایی خود بازگردیم.

مربی تیم ملی کاراته در خصوص محرومیت  امیر مهدی‌زاده از حضور  در مسابقات گفت: امیر مهدی‌زاده بدشانسی آورد و شرایط به گونه‌ای نبود که ما انتظار داشتیم. در صورت حضور او در مسابقات می‌توانستیم مدال کسب کنیم و مطمئنم در صورتی که مسابقه می‌داد نتیجه خوبی را کسب کند. تمام تلاش فدراسیون این بود محرومیت او را برطرف کند و قول‌های شفافی مسئولان کنفدراسیون آسیا به خاطر تغییر و تحولات اجرایی نشد و ما یک مدال را از دست دادیم.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها