كدخبر: 23058 بدون دیدگاه

هروی: از کسب مدال توسط سه نسل از بازیکنان در ترکیه خوشحال هستم/ نگرانی بابت وزن نخست المپیک نداریم

تاریخ انتشار : 1 خرداد 1398 در ساعت: 10:12
هروی: از کسب مدال توسط سه نسل از بازیکنان در ترکیه خوشحال هستم/ نگرانی بابت وزن نخست المپیک نداریم

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: در مسابقات ترکیه سه نسل از بازیکنان تیم ملی کاراته موفق به کسب مدال شدند که این موضوع جای خوشحالی دارد. به گزارش کاراته نیوز شهرام هروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد ملی‌پوشان کاراته ایران در مسابقات کاراته وان ترکیه اظهار داشت: در مسیر کسب […]

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: در مسابقات ترکیه سه نسل از بازیکنان تیم ملی کاراته موفق به کسب مدال شدند که این موضوع جای خوشحالی دارد.

به گزارش کاراته نیوز شهرام هروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد ملی‌پوشان کاراته ایران در مسابقات کاراته وان ترکیه اظهار داشت: در مسیر کسب سهمیه المپیک هر چه به جلو حرکت می‌کنیم مسابقات حساس‌تر می‌شود. در مسابقات ترکیه نیز همه کشورها به دنبال کسب امتیاز بودند و خدا را شکر همه بازیکنان توانستند امتیازات خوبی را جمع آوری کنند. بازیکنانی که رنکینگ داشتند توانستند موقعیت خود را تثبیت کنند و برخی دیگر از بازیکنان نیز با کسب مدال رنکینگ خود را ارتقا دادند.

وی تصریح کرد: در ترکیه بازیکنان تیم امید نیز در کنار ما بودند و نمایش خوبی از خود نشان دادند و حتی می‌توانستد روی سکو بروند. بازیکنان امید ما نشان دادند آینده خوبی در انتظار آنها است. در مجموع عملکرد تیم رضایت بخش بود، اما نقاط ضعفی نیز وجود داشت و باید با وجود فاصله کم تا مسابقات کاراته وان چین نقاط ضعف خود را برطرف کنیم. باید از فرصت کوتاه بین مسابقات استفاده کنیم تا بتوانیم مجدد تیم را به شرایط مسابقه برگردانیم و بچه‌ها را از لحاظ بدنی و ذهنی به نشاط و شادابی برسانیم.

سرمربی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که عملکرد موفقیت آمیز تیم ملی در مسابقات اخیر توقعات ر ا بالا برده است و همین موضوع روی بازیکنان فشار ایجاد نخواهد کرد، کفت: مسلما وقتی توقعات بالا می‌رود روی تیم فشار و سنگینی به وجود می‌آید. البته بازیکنان ما باتجربه هستند و از این مسیر به خوبی در حال عبور هستند و امیدوارم تا پایان نیز همین گونه ادامه بدهند. خوشحال هستم در مسابقات کاراته وان ترکیه سه نسل از بازیکنان تیم ملی موفق به کسب مدال شدند.

هروی خاطر نشان کرد: مسیر کسب سهمیه المپیک بسیار سخت است و هنوز 10 مرحله دیگر باقی مانده است. نباید توقع داشته باشیم نتایج ما دچار نوسان نشوند و این موضوع با توجه به فشردگی مسابقات طبیعی است. در این مدت چه در مواقعی که نتایج فوق العاده‌ای گرفتیم و چه در زمانی که نتایج‌مان دلچسب نبود، جامعه کاراته پشت تیم ملی بود و امیدوارم تا پایان نیز شرایط همینگونه باشد تا در پایان ماموریت خود را با موفقیت به پایان برسانیم.

هروی با اعلام اینکه کسب مدال در برخی مسابقات توسط بازیکنان باتجربه و در برخی روایدهای دیگر توسط بازیکنان جوانتر طبیعی است، گفت: این موضوع طبیعت مسابقات است. با مشاهده جدول توزیع مدال در مسابقات ترکیه متوجه می‌شویم تمامی بازیکنانی که در لیگ جهانی مراکش به مدال رسیدند در ترکیه دستشان از رسیدن به مدال کوتاه ماند.

وی در خصوص نگرانی بابت کسب سهمیه در وزن نخست المپیکی گفت: هیچ جای نگرانی نیست و با بازیکنانی که در وزن نخست المپیک در اختیار داریم، می‌توانیم سهمیه را از طریق رنکینگ کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: در این دوره از مسابقات غیر از تلاش‌های فدراسیون که جای تشکر دارد، کادرفنی تیم ملی خیلی زحمت کشید. شهاب سلطانی، حسین روحانی، سعید حسنی‌پور، سید محمد حسینی، دکتر حجتی و ایزدی در این مدت تلاش‌های بسیاری زیادی داشتند و در موفقیت‌ها تاثیرگذار بودند. بازیکنان نیز با تمام وجود برای موفقیت تلاش کردند. همچنین جواد سلیمی حضور پررنگی در موفقیت‌ها داشته است که باید از آنها تشکر کنم.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها