كدخبر: 20911 بدون دیدگاه

مرد خاکستری کاراته به دنبال لیدری/ پای دو مرد در انتخابی زنان در میان است!

تاریخ انتشار : 18 مهر 1397 در ساعت: 16:58
مرد خاکستری کاراته به دنبال لیدری/ پای دو مرد در انتخابی زنان در میان است!

با برگزاری انتخابی عجیب و غریب در فدراسیون کاراته و مشخص شدن ترکیب نهایی گویا مدیر مربوط همچنان از اتفاقات رخ داده راضی نیست و پای برادر بانوی کاراته را به ماجرا باز کرده تا از این راه ارنج تیم ملی را تغییر دهد! به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری […]

با برگزاری انتخابی عجیب و غریب در فدراسیون کاراته و مشخص شدن ترکیب نهایی گویا مدیر مربوط همچنان از اتفاقات رخ داده راضی نیست و پای برادر بانوی کاراته را به ماجرا باز کرده تا از این راه ارنج تیم ملی را تغییر دهد!

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات جهانی کاراته در حالی از 15 تا 20 آبان ماه به میزبانی مادرید اسپانیا برگزار خواهد شد که تیم ملی بانوان کاراته ایران برای سومین بار در پیکارهای جهانی حضور خواهند داشت. به همین دلیل با تصمیم مسئولان فدراسیون کاراته رقابت‌های انتخابی تیم ملی بانوان بزرگسال روز (دوشنبه 16 مهرماه) در سالن شهید کبگانیان تهران برگزار شد و در نهایت رزیتا علیپور و فاطمه چالاکی جواز حضور در رقابت‌های جهانی اسپانیا را کسب کردند. بانوان کاراته قرار است در 5 وزن راهی مسابقات جهانی اسپانیا شوند، اما روز گذشته تنها در 2 وزن انتخابی برگزار شده و این موضوع باعث به وجود آمدن حواشی زیادی شده است. پیش از این سارا بهمنیار در وزن منهای 50، پگاه زنگنه در وزن منهای 68 و حمیده عباسعلی در وزن به اضافه 68 کیلوگرم به عنوان نفرات اصلی این اوزان برای حضور در رقابت های جهانی اسپانیا معرفی شدند.

ترکش‌های برگزاری انتخابی عجیب و غریب تیم ملی کاراته بانوان گویا همچنان فدراسیون کاراته را درگیر کرده. شنید‌ها حاکی از آن است که پشت درهای بسته فدراسیون و در غیاب نایب رئیس و سرمربی بانوان تیم ملی، یکی از مدیران حاضر در فدراسیون که همیشه برای کاراته بانوان تصمیم می‌گیرد، بازهم دست به کار شده‌ تا ارنج تیم ملی بانوان را آن طور که دوست دارد و برحسب تراوشات ذهنی خود بچیند و کسی هم حق اعتراض ندارد! این قانون ماندگاری در بخش بانوان است، سکوت در مقابل حفظ پست!

موضوع از این قرار است، در روز انتخابی تیم ملی بانوان  و در منهای 55 کیلوگرم فاطمه چالاکی، طراوت خاکسار و آویشن باقری حضور داشتند که چالاکی با کسب 3 پیروزی و 2 تساوی جواز حضور در رقابت های جهانی را کسب کرد، حالا مدیری که همیشه در قالب سوم شخص و در پشت پرده تصمیم گیرنده واقعی است می‌خواهد، تغییراتی را در ارنج کومیته تیم و انفرادی ایجاد کند، چون دلش این طور می‌خواهد، چون او تصمیم گیرنده اول و آخر در فدراسیون کاراته است!

شنید شده مدیر مورد نظر طی روز‌های اخیر با برادر چالاکی که اتفاقا یکی از مربیان تیم ملی امید پسران نیز است، در فدراسیون کاراته و اتفاقا در پشت درهای بسته جلسه‌ای را برگزار کرده و خواسته تا خواهر خود را مجاب کند در مسابقات جهانی اسپانیا در ترکیب کومیته تیمی مبارزه کند، چون مدیر مورد نظر این طور تشخیص داده که او در انفرادی خوب نیست! با تغییر ارنج احتمالی حالا باید چالاکی در مادرید در ترکیب کومیته تیمی روی تاتامی برود و طراوت خاکسار در انفرادی مبارزه کند!

حال این سوال پیش می‌آید که مدیر مربوطه معتقد است که خاکسار بهتر از چالاکی است (قطعا با رزومه‌ای که خاکسار دارد نشان داده بهتر از حریف خود است اما نتیجه آخرین انتخابی ملاک است) پس چرا روز دوشنبه انتخابی تیم ملی برای بانوان برگزار شده؟ آیا با این تصمیماتی که قرار است گرفته شود؛ بهتر نبود در این دو وزن هم مثل آن سه وزنی که بدون انتخابی نفرات آن فیکس تیم ملی مشخص شدند، انتخابی برگزار نمی‌شد؟

ضمن اینکه وقتی رئیس فدراسیون کاراته حکم سرمربیگری ستاره موسوی را ابلاغ می‌کند، یعنی او تصمیم گیرنده در مورد مسائل فنی است، کسی که صبح تا شب کنار ملی پوشان بوده و از عملکرد فنی آنها مطلع بوده، اما وقتی مدیر مربوطه در مورد تمام مسائل فنی مردان و بانوان اظهار نظر می‌کند، قطعا خود را از لحاظ فنی بالاتر از سرمربی بانوان می‌داند، خوب اگر چنین اعتقادی دارد آیا بهتر نیست از مسئولیت خود استعفا داده و جای شهرام هروی و یا دیگر مربیان را بگیرد؟

به هر حال ماه گذشته خبرهای در خبرگزاری ‌های معتبر منتشر شد، مبنی بر اینکه یکی از مربیان مردان در حال تمرین به تیم ملی بانوان کاراته دستگیر شده و اتفاقا پس از چند روز حواشی بسیار زیادی را برای کاراته کشورمان به وجود آورد. حال این طور به نظر می‌رسد، مدیر مربوطه که در مورد بانوان به این اندازه با دقت نظر و ریز بینانه تصمیم می‌گیرد، شاید او نیز مداوم در اردوهای تیم ملی بانوان حضور داشته که این طور برای نمایندگان بانوان تصمیم گیری می‌کند (حتی با اینکه برگ برنده را در اختیار دارد) که چه کسی در کومیته تیمی یا انفرادی در تاتامی اسپانیا مبارزه کند.

اما سخن آخر، گویا در کاراته بانوان با اخباری که اخیرا منتشر شده برخی از مربیان مردان در غیاب سرمربی تیم ملی مسئولیت تمرین آنها را برعهده دارند. این مربی توسط کدام مدیر مجوز حضور در اردوی تیم ملی بانوان را کسب کرده و به آنها در غیاب ستاره موسوی تمرین داده است؟!  چرا در فدراسیونی که بانوان آن نایب رئیس و سرمربی دارد، باید پشت درهای بسته و در غیاب این نفرات برای کاراته بانوان تصمیم گرفته شود؟ یادمان باشد، تیمی که با عدالت بسته نشود، نتیجه نخواهد گرفت.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها