كدخبر: 20350 بدون دیدگاه

با طلای اباذری، شاگردان هروی مقتدرانه قهرمان شدند/ کسب ۳ طلا، ۲ نقره و ۷ برنز ره‌آورد کاراته ایران از ترکیه

تاریخ انتشار : 20 خرداد 1397 در ساعت: 20:43
با طلای اباذری، شاگردان هروی مقتدرانه قهرمان شدند/ کسب ۳ طلا، ۲ نقره و ۷ برنز ره‌آورد کاراته ایران از ترکیه

با کسب مدال طلای صالح باذری در پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان استانبول شاگردان هروی با اقتدار به مقام قهرمانی دست یافتند. به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان از صبح جمعه 18 خرداد ماه با حضور 607 کاراته‌کا از 63 کشور در […]

با کسب مدال طلای صالح باذری در پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان استانبول شاگردان هروی با اقتدار به مقام قهرمانی دست یافتند.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان از صبح جمعه 18 خرداد ماه با حضور 607 کاراته‌کا از 63 کشور در شهر استانبول ترکیه آغاز شد و امروز (یکشنبه) نیز با کسب سه نشان طلای (امیر مهدی‌زاده، مهدی خدابخشی و صالح اباذری)، دو نقره (سیدعلی کریمی و بهمن عسگری) و هفت برنز (طراوت خاکسار، امیر میرزایی، ذبیح‌الله پورشیب، سامان حیدری، کاتای تیمی مردان اراک، کاتای تیمی بانوان و کاتای تیمی بانوان اصفهان) برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

در این چارچوب و در دیدار نهایی وزن 84+ کیلوگرم، صالح اباذری به مصاف دارنل لاردی از هلند رفت و پس از تساوی 5 – 5 در هانتی با رأی داوران به برتری دست یافت تا سومین مدال طلای کاراته ایران در پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان را به نام خود ثبت کند. لاردی طلای کاراته وان اسپانیا در سال 2018 و نقره اتریش و برنز قهرمانی اروپا را در سال 2018 در کارنامه خود داشت.

صالح اباذری جوان شایسته کاراته ایران روز گذشته (شنبه) کار خود با برتری 2 بر یک مقابل آنجلو کسیچ از کرواسی آغاز کرد. او در مرحله دوم با نتیجه 7 بر 6 از سد مورنو شپارد از هلند گذشت و در دور سوم نیز پس از تساوی 4 – 4 مقابل مهدی عاشوری دیگر نماینده کشورمان در این وزن با توجه به قانون سنشو پیروز شد. اباذری در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 5 بر 2 از سد آلپ ارسلان یامان اوغلو از ترکیه گذشت و به دیدار نهایی صعود کرد.

شاگردان هروی با مدال طلای صالح اباذری موفق به عملکردی طوفانی در این مسابقات شد و با کسب سه مدال طلا، دو نقره و سه برنز با اقتدار به مقام قهرمانی پنجمین مرحله این مسابقات دست یافتند تا یک بار دیگر شایستگی‌های سرمربی بااخلاق تیم ملی کاراته ایران مشخص شود، اما تیم بانوان در ادامه عملکرد ناموفق خود تنها با یک مدال برنز طراوات خاکسار به کار خود خاتمه داد تا در آستانه بازی‌های آسیایی زنگ خطر برای بانوان کاراته‌کای ایران به صدا در بیاید.

هدایت تیم ملی کاراته مردان بر عهده سید شهرام هروی و هدایت تیم ملی کاراته بانوان در این مسابقات برعهده لیلا بهرامی بود.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها
آرشیو