كدخبر: 20165 بدون دیدگاه

خوش‌قدم: پیام تبریک چهر‌های بزرگ سینما تیم ما را دل گرم کرد/ از توان فنی کاراته آسیا سورپرایز شدم

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397 در ساعت: 12:27
خوش‌قدم: پیام تبریک چهر‌های بزرگ سینما تیم ما را دل گرم کرد/ از توان فنی کاراته آسیا سورپرایز شدم

سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان کاراته گفت: اعتراف می‌کنم که سطح فنی و توان فنی مسابقات قهرمانی آسیا در این دوره من را شگفت‌زده کرد و خوشحالم که چهره‌های بزرگ سینما به تیم ما تبریک گفتند. به گزارش کاراته نیوز سمانه خوش‌قدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال […]

سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان کاراته گفت: اعتراف می‌کنم که سطح فنی و توان فنی مسابقات قهرمانی آسیا در این دوره من را شگفت‌زده کرد و خوشحالم که چهره‌های بزرگ سینما به تیم ما تبریک گفتند.

به گزارش کاراته نیوز سمانه خوش‌قدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که عملکرد تیم دختران در مسابقات قهرمانی آسیا از نگاه سرمربی تیم ملی چطور است، گفت: ما از ۷ فرصتی که در رقابت‌های قهرمانی آسیا در اختیار داشتیم توانستیم ۴ مدال کسب کنیم. ۳ مدال طلا و یک نقره مزد زحمات دختران ایران در اوکیناوا بود. از نگاه من نتیجه، نتیجه خوبی بود و البته من انتظار بیشتری داشتم چون می‌دانستم بچه‌های ما به چه صورت تمرین کردند و برای چه میدانی در تلاش هستند.

خوش‌قدم در پاسخ به این سؤال که به نظر شما سطح فنی مسابقات نسبت به دوره گذشته با توجه به المپیکی شدن کاراته بالاتر بود یا خیر، گفت: اعتراف می‌کنم که سطح فنی و توان فنی مسابقات قهرمانی آسیا در این دوره من را شگفت‌زده کرد. من هیچ زمانی در مصاحبه‌های اقرار‌آمیز صحبت نکردم و صحبت‌هایم پیش‌بینی‌ کسب مدال را کرده بودم، اما ما در ژاپن ۴ مدال ارزشمند کسب کردیم. همه‌ساله سطح ورزش ارتقا پیدا می‌کند اما با توجه به المپیکی شدن کاراته این رشد با سرعتی بسیار بسیار زیادی پیش می‌رود. به همین خاطر بود که از توان فنی این دوره از مسابقات سورپرایز شدم.

وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: در تأیید صحبت‌های ابتدایی‌ام این‌طور باید بگویم همین‌قدر که کشورهایی مثل امارات در بخش بانوان مدال طلا و برنز جوانان و نوجوانان را کسب می‌کنند، کشوری مانند ماکائو و تایلند برنز و طلا به دست می‌آورند و عملکرد چین تایپه در این مسابقات رضایت‌بخش است، باید این‌طور بگوییم دیگر هیچ کشوری زنگ تفریح و حتی حدوسط نیست. همه به دنبال این هستند که رویای المپیک را به حقیقت تبدیل کنند.

سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان کاراته در پاسخ به این سؤال که آیا از عملکرد همه بازیکنان چه آنهایی که مدال‌آور بودند چه آنهایی که حذف شدند راضی هستید یا نه، گفت: واقعاً همه بچه‌ها باغیرت جنگیدند، به جرأت می‌توانم بگویم در حد بزرگسالان،‌ باهوش، جسور و فنی بودند. در مجموع از عملکرد تیم و بازیکنان راضی هستم.

خوش‌قدم در پاسخ به این سؤال که قهرمانی آسیا به پایان رسید و نگاه سرمربی تیم ملی به رویدادهای کسب سهمیه المپیک و حضور در المپیک آرژانتین چیست، گفت: ما به مسابقات ژاپن فقط با چشم قهرمانی آسیا نگاه می‌کردیم، پله بعدی مسابقات بلغارستان است و تمام تلاشمان را می‌کنیم که در صوفیه سهمیه آرژانتین را کسب کنیم. از تعداد بالای شرکت‌کنندگان می‌توان این موضوع را تشخیص داد. ما می‌دانیم که در بلغارستان به چه مسابقه‌ای می‌رویم. مطمئن هستیم از قهرمانی جهان کارمان دشوارتر خواهد بود.

وی در واکنش به پیام تبریک چهره‌های سرشناس سینما مثل پرویز پرستویی، تهمینه میلانی، آتیلا پسیانی و دیگر هنرمندان تقدیر و تشکر کرد و گفت: اینکه وقتی بانوان کاراته ایران در ژاپن نتیجه مطلوبی کسب می‌کنند و چهره‌های بزرگ سینما همچون تهمینه میلانی، استاد پرویز پرستویی استاد آتیلا پسیانی، هوتن شکیبا، امیررضا دلاوری و دیگر چهره‌های بزرگ سینما به ما پیام تبریک می‌گویند، این جای تقدیر و تشکر دارد. این هنرمندان و مردم خوب سرزمینم با پیام‌های تبریکی که به قهرمانی بانوان گفتند ما را دلگرم کردند تا بتوانیم در این مسیر بسیار مهم موفق‌تر حرکت کنیم. از همه این عزیزان و بزرگان تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان کاراته در پاسخ به این سؤال که به نظر شما آیا نتیجه پسران و در مسابقات قهرمانی آسیا رضایت‌بخش بود یا خیر، گفت: فکر می‌کنم در بخش پسران نتایج واقعاً قابل قبول بود. مهران بهنام‌فر با صحبت‌هایی که مطرح کرده نشان داده با خودش رقابت می‌کند. سال گذشته او به همراه تیم ملی پسریان نتایج عالی را کسب کردند، امسال نیز در ژاپن نتایج آنها خوب بود، اما گویا به دلخواه سرمربی تیم ملی نبود. اما با تمام این صحبت‌ها عملکرد و نتایج پسران عالی بود. با توجه به مسابقات پیش رو بازیکنان مسابقات مهم سهمیه المپیک را پیش رو دارند و باید هرچه زودتر تلاش خود را آغاز کنند، این تصمیم استعفای مهران بهنام‌فر شخصی بوده و یک مسئله کاملاً شخصی است، اما به نظرم فدراسیون باید پادرمیانی کند تا او دوباره به فعالیت خود بازگردد. با توجه به ارتباط بسیار خوبی که بین بازیکنان و سرمربی تیم ملی وجود دارد، اگر کسی دیگر بیاید کار بسیار دشواری خواهد داشت. ما زمان زیادی برای مسابقات کسب سهمیه المپیک آرژانتین نداریم و امیدوارم تیم ملی کماکان با مهران بهنام‌فر ادامه بدهد.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها
آرشیو