كدخبر: 20142 بدون دیدگاه

صافی: بهنام فر پایبند به اصول کاراته است و برای ماندن او فدراسیون باید تلاش کند/ نتایج ژاپن بیشتر قابل تحسین بود تا قابل نقد

تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1397 در ساعت: 12:58
صافی: بهنام فر پایبند به اصول کاراته است و برای ماندن او فدراسیون باید تلاش کند/ نتایج ژاپن بیشتر قابل تحسین بود تا قابل نقد

سرمربی تیم ملی کاراته هندوستان گفت: بهنام فر جزو معدود مربیانی است که کاراته کلاسیک و اسپورت را خوب درک کرده است و پایبند به اصول کاراته است لباس کاراته از تن او در تمرین جدا نمی‌شود. احمد صافی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که عملکرد تیم ملی […]

سرمربی تیم ملی کاراته هندوستان گفت: بهنام فر جزو معدود مربیانی است که کاراته کلاسیک و اسپورت را خوب درک کرده است و پایبند به اصول کاراته است لباس کاراته از تن او در تمرین جدا نمی‌شود.

احمد صافی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که عملکرد تیم ملی کاراته نوجوانان و جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا آیا رضایت‌بخش بود یا خیر، گفت: نتایج کاراته ایران در ژاپن بیشتر قابل تحسین بود تا قابل نقد؛ اینکه ما فکر کنیم کشورهای دیگر دست و پا بسته هستند و بدون برنامه در مسابقات قهرمانی آسیا حضور پیدا می‌کنند این یک اشتباه بزرگ است. کسب رتبه سومی در مجموع مسابقات قهرمانی آسیا آن هم بدون حضور ملی‌پوشان گروه سنی امید قابل قبول است در واقع کشورهای دیگر با ۱۲ فرصت بیشتر از ایران در مسابقات حضور پیدا کردند.

 

وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: اگر بخواهیم به نتایج دختران و پسران به صورت جداگانه بپردازیم آن هم با فرصت کم راهی مسابقات شدند آن هم بدون حضور در مسابقات تدارکاتی اگر بخواهیم به عنوان کارشناس نتایج مسابقات را تحلیل کنیم متوجه می‌شویم کادر فنی در بخش آقایان و بانوان از لحاظ فنی عملکرد رضایت‌بخشی داشته‌اند.

 

سرمربی تیم ملی کاراته هندوستان در پاسخ به این سؤال که به نظر شما چه دلیلی داشته با کسب عنوان قهرمانی نوجوانان و نتایج رضایت‌بخش جوانان بهنام‌فر سرمربی پسران استعفای خود را اعلام کرده است، گفت: بهنام‌فر برخلاف میل باطنی استعفا داده است او می‌خواهد به کاراته درس بزرگی بدهد. او می‌خواهد بگوید برخی وقت‌ها با نتایج خوب هم می‌شود کنار رفت، در واقع فریاد بی‌صدای بهنام‌فر نشأت‌ گرفته از مسابقه، تلاش، پشتکار و موفقیت‌هایی که در سطوح مختلف داشته است. مهران در دوران قهرمانی بلندپرواز بود، اما نه به صورت احساسی، حالا هم در دوره مربیگری با افتخارآفرینی‌هایی که کسب کرده نشان داده می‌تواند برای کاراته ایران مربی ارزشمندی باشد.

 

وی در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: به نظرم وظیفه جامعه کاراته و فدراسیون این است که از عملکرد مهران بهنام‌فر دفاع کنند و برای ماندن و ادامه همکاری او همه باید تلاش کنند. چون او نشان داده برای موفقیت کاراته ایران تلاش کرده و با تعصب به دنبال موفقیت این رشته بوده و هست.

 

صافی در مورد اینکه بهنام‌فر یک مربی است که کاراته کلاسیک و اسپورت را خوب درک کرده است، گفت: مهران جزو معدود مربیانی است که کاراته کلاسیک و اسپورت را خوب درک کرده است و پایبند به اصول کاراته است. لباس کاراته از تن او در تمرین جدا نمی‌شود. او تمام تلاش خود را کرده و سختی‌های زیادی هم کشیده هرچند شاید به عنوان کارشناس کاراته نتایج خوب بوده باشد اما ایده‌های بهنام‌فر فراتر از دیدگاهی است که بعضی‌ها در جامعه کنونی کاراته دارند. شاید همین دیدگاه باعث می‌شود بعضی‌ها به خودشان اجازه دهند که عملکرد او را مورد نقد قرار دهند.

 

سرمربی تیم ملی کاراته هندوستان در پاسخ به این سؤال که عملکرد تیم ملی کاراته در مسابقات قهرمانی آسیا از نظر شما چطور بود، گفت: من فکر می‌کنم هندی‌ها خیلی خوشحال هستند که توانستند نتیجه‌ای ویژه را نسبت به دوره‌های گذشته کسب کنند به همین دلیل فدراسیون کاراته هند رسماً از عملکرد من و فعالیتم در این مدت کوتاه که باعث شده آنها اولین مدال نقره تاریخ کاراته کشورشان را کسب کنند تشکر کرده‌اند. آنها موفق شدند با شش مدال یک رکورد جدیدی را در کاراته خودشان به جای بگذارند. کاراته هند نسبت به گذشته سه پله صعود کرده هرچند به دلیل عدم صدور روادید من بالاسر تیم اعزامی به مسابقات نبودم اما خوشحالم که در مدت زمان کوتاه توانستم موفقیت‌های قابل توجهی را برای تیم کاراته هند رقم بزنم.

 

صافی در پاسخ به این سؤال که لازمه موفقیت‌های ادامه‌دار برای کاراته ایران از نگاه شما که یک مربی بین‌المللی هستید، چیست؟ گفت: فکر می‌کنم پتانسیل کاراته ایران بالا است اما امکانات سخت‌افزاری خیلی ضعیف است اما مهمم‌ترین عاملی که می‌تواند تمام ضعف‌ها را بپوشاند اتحاد مسئولان فدراسیون کاراته است. کاراته ایران در سال جاری یک سال پرترافیکی را پیش‌رو دارد باید همدلی و همفکری مسئولان کاراته باعث شود ضعف‌های این رشته پوشانده شود تا مثل گذشته موفق باشد.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها
آرشیو