كدخبر: 20137 بدون دیدگاه

خوشقدم‌: حالا طلای المپیک را می‌خواهیم

تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1397 در ساعت: 17:13
خوشقدم‌: حالا طلای المپیک را می‌خواهیم

پرونده کاراته‌کاها در هفدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیای ژاپن با قهرمانی دختران و هفتمی پسران بسته شد. به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرورزشی، دختران ایران با ۲ مدال طلای نگین آلتونی و فاطمه خنکدار، تک‌نقره مبینا حیدری و برنز حدیثه جمال بر سکوی قهرمانی ایستادند اما تیم پسران […]

پرونده کاراته‌کاها در هفدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیای ژاپن با قهرمانی دختران و هفتمی پسران بسته شد.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرورزشی، دختران ایران با ۲ مدال طلای نگین آلتونی و فاطمه خنکدار، تک‌نقره مبینا حیدری و برنز حدیثه جمال بر سکوی قهرمانی ایستادند اما تیم پسران با ۲ نقره نوید محمدی و ابوالفضل میرزایی و ۲ برنز علیرضا فرجی و علیرضا حیدری با 6 پله سقوط هفتمی را گرفت. در روز پایانی فاطمه خنکدار با پیروزی بر گوینت گویان ویتنامِی، آبینارا راجنراین هندی، دیلدورا آلیکولاوا ازبکستانی و سوچاواله کولاوانیچ تایلندی طلایی شد. نگین آلتونی با شکست روشتی سونیل هندی، سارا الامری اماراتی، هرا ایرناندا اندونزیایی و ساکورا ساواشیما ژاپنی دومین طلایی ایران شد.

مبینا حیدری بعد از سه برد با شکست برابر نرانوچ تانگلینگ تایلندی به مدال نقره این وزن رسید.

در کاتای انفرادی جوانان، حدیثه جمال با برد ون چو چین‌تایپه‌ای و شکست مقابل پونگ نئون ویتنامی به دیدار رده‌بندی رسید و با شکست‌ مان سوملو هنگ‌کنگی صاحب مدال برنز شد.

در قسمت پسران ابوالفضل میرزایی کاراته‌کای وزن 68- کیلوگرم، با پیروزی مقابل چانی هورن کامبوجی، یودا دی اندونزیایی، اویو نورلانبک قرقیزستانی و تک لیونگ ماکائویی فینالیست شد اما با شکست مقابل منصور باتیرگالی قزاق به مدال نقره بسنده کرد. نوید محمدی در وزن 76+ کیلوگرم، با برتری مقابل حریفان اردنی، سریلانکایی و ازبک فینالیست شد اما با باخت برابر عمر الازمی عربستانی نقره را بر گردن آویخت. تیم جوانان ایران قهرمان دوره قبل، هفتم آسیا شد.

سمانه خوشقدم سرمربی نوجوانان و جوانان با رضایت از عملکرد تیمش می‌گوید‌: «دختران با تمام توان در تاتامی قهرمانی آسیا مبارزه کردند و مزد زحمات خود را گرفتند.»

خوشقدم برای المپیک بوینوس‌آیرس برنامه دارد‌: «دو رقابت مهم بلغارستان و کرواسی انتخابی المپیک را داریم. کاراته‌کاها نتایج خوبی در قهرمانی آسیا گرفتند و حالا مدال طلای المپیک جوانان آرژانتین را می‌خواهیم و به همین دلیل با برگشت، اردوها را با جدیت دنبال می‌کنیم تا به مدال‌آوری در بلغارستان، کرواسی و در نهایت المپیک بوینوس‌آیرس ادامه دهیم.»

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها
آرشیو