كدخبر: 19337 بدون دیدگاه

مبنای تاسیس این کانون فعالیت در راستای کارآفرینی اجتماعی است

تاریخ انتشار : 26 دی 1396 در ساعت: 21:44
مبنای تاسیس این کانون فعالیت در راستای کارآفرینی اجتماعی است

بهروز رضایی گفت: مبنای تاسیس کانون پیشکسوتان و قهرمانان کار آفرینی اجتماعی است.   رئیس کانون پیشکسوتان و قهرمانان کاراته ایران در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری “کاراته نیوز” عنوان کرد: آن چیزی که امروز ما را بر آن داشت تا درصدد تاسیس این کانون برآییم علاوه بر فعالیت در راستای فرهنگ مقدس قرض‌الحسنه و […]

بهروز رضایی گفت: مبنای تاسیس کانون پیشکسوتان و قهرمانان کار آفرینی اجتماعی است.

 

رئیس کانون پیشکسوتان و قهرمانان کاراته ایران در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری “کاراته نیوز” عنوان کرد: آن چیزی که امروز ما را بر آن داشت تا درصدد تاسیس این کانون برآییم علاوه بر فعالیت در راستای فرهنگ مقدس قرض‌الحسنه و کارآفرینی اجتماعی، سازماندهی و ساماندهی حامیان ورزش کاراته در جهت کمک به ورزش قهرمانی بوده است‌.

بهروز رضایی، در مصاحبه با خبرنگار ما درخصوص مبنای تاسیس کانون پیشکسوتان و قهرمانان کاراته اظهار داشت: این کانون دارای مجوز از انجمن حامیان فرهنگ قرض‌الحسنه و کارآفرینی اجتماعی از وزارت کشور می باشد.که مبنای فعالیت آن در راستای فرهنگ مقدس قرض‌الحسنه و کارآفرینی اجتماعی است.

وی در ادامه مطلب خود بیان کرد: تمرکز بر روی اقتصاد ورزش در جهت تقویت تیم ها و باشگاه‌ها ملاک این کانون قرار گرفته است و اعتقاد ما بر این است که اگر اقتصاد ورزش در این کانون مدیریت درستی داشته باشد میتوان شاهد فعالیت اسپانسر های زیادی در این رشته بود.

وی همچنین یکی از اهداف دیگر این کانون را حمایت از ورزش پهلوانی و بحث آموزشی دانست و گفت: بعد از مشورت با فرجی رئیس و آشوری دبیر فدراسیون کاراته ، و باتوجه به آن که شهر قائمشهر یکی از مهمترین پایگاه‌های قهرمانی در کشور است، حوزه فعالیت خود را در این شهر قرار دادیم. همچنین قراردادهایی را منعقد کردیم اینگونه که افرادی که در کاراته کشور به عضویت این کانون در بیایند و کارت مخصوص عضویت این کانون را داشته باشند، میتوانند از امکانات رفاهی ما که درمورد آن توضیح مختصری خواهم داد، بهره مند شوند.

وی در مورد مزایای کارت عضویت کانون پیشکسوتان و قهرمانان کاراته اظهار کرد: با رستوران ها و هتل هایی از جمله (هتل قدس و ثامن مشهد، زیباکنار انزلی، رامسر و … ) قرار داد هایی را منعقد کردیم تا افرادی که از خانواده کاراته هستند با داشتن این کارت در ایام پیک تردد (ایام تعطیلات رسمی مانند عید نوروز) به این اماکن مراجعه کرده و بتوانند از ۳۰% تخفیف و در باقی زمانها تا ۵۰% تخفیف بهره ببرند.

وی در ادامه از دیگر اهداف این کانون بیان کرد: هدفی دیگر، بحث ایجاد پایگاه های قهرمانی و توسعه و حمایت از پایگاه های تحت پوشش ماست که شروع این کار از شهرستان قائمشهر می باشد و در آینده نزدیک چند مقصد پایگاه قهرمانی در کشور را در دستور کار خود داریم. وهمچنین ایجاد فرهنگ اتحاد، همدلی و همبستگی نیز از دیگر اهداف این کانون می باشد.

رضایی در خصوص طرح ایجاد فرهنگ اتحاد، همدلی و همبستگی در شهرستان قائمشهر خاطرنشان کرد: برای قدم نخست و شروع کار، تصمیم بر آن گرفتیم که از ۳۰ نفر اعضای کاراته کا که سابقه حضور آنها در خانواده کاراته به دهه ۶۰ بر میگردد، دعوت به عمل آوردیم تا دگرباره در محضر بنیانگذاران و اساتید بزرگ و صاحب سبک شهرستان قائمشهر نظیر شیهان نوروز چالاکی و قنبرعلی صمدی آموزش کاراته ببینند، تا ضمن تجدید خاطره قدم اول برای این همدلی را برداشته باشیم.

رئیس کانون پیشکسوتان و قهرمانان کاراته درباره تشویق برخورداری از فرهنگ قرض‌الحسنه و ایجاد کارآفرینی در جهت توسعه و تقویت ورزش کاراته که یکی از اهداف اصلی این کانون است تاکید کرد: بنده با تلاش هایی که داشتم حامیانی را دعوت کردم و آنها در راستای توسعه ورزش قهرمانی در بانک قرض‌الحسنه رسالت افتتاح حساب کردند. این بانک تسهیلات خاصی را برای ورزش دوستان عزیز در دستور کار خود دارد. در واقع با کمک این حامیان و استفاده از اعتبار آنها ما میتوانیم به عنوان مثال به مربیان جوانی که بودجه لازم را برای تشکیل باشگاه ندارند یا قهرمانانی که آسیب جدی دیده و توان مالی برای معالجه و درمان را ندارند، وام هایی با سود کم دهیم تا کمکی به خانواده بزرگ کاراته شود.

مشاور اقتصادی فدراسیون کاراته، شناسایی استعداد های کاراته و بررسی موانع و مشکلات و ایجاد کارگاه و همایش های علمی و عملی را زیر مجموعه اهداف این کانون بیان کرد.

وی همچنین اظهار کرد: در ماه آینده (بهمن ماه سال جاری) همایش علمی باحضور مربیان و داوران در سینما حُر قائمشهر خواهیم داشت. و برای ارتقا داوری و جامعه داوری استان و همچنین تقویت دانش مربیان استان برنامه هایی را در دستور کار خود قرار دادیم.

وی در خصوص برنامه بلند مدت این کانون بیان کرد: یکی از بزرگترین و جامع ترین برنامه ما، حمایت برای ایجاد خانه کاراته با تسهیلات کامل برای ورزشکاران ایران است. همچنین ساخت بزرگترین مرکز فیزیوترابی و توان بخشی برای کاراته کاهای عزیزمان می باشد.

بهروز رضایی در پایان در مورد اینکه چگونه میتوان به عضویت این کانون در آمد، بیان کرد: اکنون ما در ابتدای کار این پروژه هستیم. در واقع بخش مطالعه، تحقیق و پژوهش کار به پایان رسیده و مجوز آن اخذ شده است و تازه وارد فاز عملیاتی آن شدیم. در این بخش نیز قدم اول را برداشته و پایگاهی را در شهرستان قائمشهر دایر کردیم. در آینده نزدیک کار ویرایش کارت عضویت ما به پایان میرسد و در حال حاضر تنها ورزشکاران قائمشهری میتوانند از امکانات آن بهره‌مند شوند. اما باتوجه به آنکه مجوز ما برای کاراته کل کشور است، در ادامه این مراکز را گسترش داده و تلاش خواهیم کرد تا مراکزی را در کل استان های ایران عزیزمان داشته باشیم. تا بتوانیم کمک شایانی را به ورزش کاراته که تازه در جمع ورزش های المپیکی قرار گرفته، داشته باشیم.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها
آرشیو